Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı olaran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal beraberinde; CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Büşra Dişçioğlu Çetinöz, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Emsal Gedikkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri ve CHP eski İl Başkanlarından Dr. Mehmet Kemal Demirkırkan ile birlikte Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Tüm Emekliler Derneği, İşsizler Derneği ve Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Odası’nı ziyaret ederek meslek temsilcileri ile fikir alışverişinde bulundu. Köksal, “Afyonkarahisar’ın kanayan yarası sorunların kaynağına inmeden lafla çözüm aramaktır.” dedi.

WhatsApp Image 2024-01-24 at 11.17.39

BİZ BU ÇARKI DÖNDÜRECEĞİZ

Köksal ve beraberindeki heyet Kırmızı Et Üreticileri Birliği ziyareti sırasında Köksal, “Belediye Başkanı seçildiğimde bu konuda yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapacağız. Üretimden yana olacağız.” dedi.  

Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Afyonkarahisar ekonomisinin yapı taşlarından birisi de tarım ve hayvancılıktır. Hayvan besleyip kırmızı et üreterek şehrimizin ekonomik döngüsüne katkı sağlayan hemşerilerimiz desteklenmezse bu çark dönmez. Biz söz veriyoruz, gereken desteği sağlayacağız, bu çarkı döndüreceğiz.”

WhatsApp Image 2024-01-24 at 11.17.37 (1)

BELEDİYE İSTİHDAM BİRİMİ KURACAĞIZ

Ziyaret turuna İşsizler Derneği ile devam eden Köksal ve beraberindeki heyet, Dernek Başkanı Hasan Kaya ile görüştü. Seçilmesi durumunda Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde istihdam ofisi kuracağını belirten Köksal, burada yaptığı açıklamada,“Gençlerimize ve işsiz kalan hemşerilerimize istihdam olanağı sağlamak adına Afyonkarahisar’a yatırım yapılması, işyeri ve fabrikaların açılması için yerel yönetim olarak zorlaştırıcı değil kolaylaştırıcı olacağız. Gençlerin ve kadınların istihdamı için belediyemizde İŞKUR ve büyük firmalarla işbirliği yaparak istihdam birimi kuracağız.” İfadelerine yer verdi. 

İSTİHDAM KONUSUNDA ATILAN ADIMLAR FİYASKO İLE SONUÇLANDI

Köksal, “Afyonkarahisarlı genç kardeşlerim, hanım arkadaşlarım bireysel ekonomik özgürlüklerine kavuşacaklar. Bu şehre şimdiye kadar çok istihdam sözü verildi. Ancak ne yazık ki atılan her adım fiyasko ile neticelendi. Bizler göreve geldiğimizde İşsizler Derneği’nin üye sayısını azaltacağız. Seçildiğimde Belediyemiz işverenle işçiyi buluşturan bir nokta olacak. Şehrimizin işadamları ve kurumsal firmaları ile işbirlikleri yapacağız. Kamuda işe alımlarda da adaletin sağlanması için gözümüzü dört açacağız. Belediyemiz bünyesinde de bu konuda liyakatsizliğe müsaade etmeyeceğiz.”

EMEKLİLERİ YARDIMA MUHTAÇ OLMAKTAN KURTARACAĞIZ

Ekonomik anlamda ikinci plana atılan emekliler için de gerekli adımların atılacağını belirten Köksal, Tüm Emekliler Derneği’ni ziyaret ederek, “Afyonkarahisar’da Belediye aracılığı ile emekli vatandaşların koşulları iyileştirilecek” dedi.

Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “En düşük emekli maaşı alanlara, açlık sınırının altında dul ve yetim maaşıyla geçim mücadelesi veren emeklilere kış aylarında doğalgaz ve yakacak yardımı vereceğiz. İhtiyaç sahibi emekliler belediyemizin sosyal yardımlarından yararlanabilecek. Belediyenin en asli görevlerinden biri de halkın refahını sağlamaktır. Sosyal Belediyecilik ilkesi gereği gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza, işsizlerimize olduğu gibi emeklilerimize de sahip çıkacağız. Onların haklarını gözeteceğiz. Hak ettikleri yaşama kavuşabilmeleri için üzerimize düşen ne varsa gerçekleştireceğiz. Yardım vermekten ziyade onları yardıma muhtaç olmaktan kurtaracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyon’daki o ilçe ve beldelere müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyon’daki o ilçe ve beldelere müjde

WhatsApp Image 2024-01-24 at 11.17.37

TÜKETİM DEĞİL ÜRETİM ÖNCELİKLİ OLACAK

Köksal ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Odası oldu. Köksal, buradaki görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Üretim ve pazarlama konusunda kaynakların verimli kullanılması ve elde edilecek kazancın tatmin edici olması amacıyla her türlü adım atılacak. Belediyemiz bu konuda her türlü sorumluluğu alacaktır. Tüketim kültürünün kök saldığı toplumsal yapımızda Afyonkarahisar Belediyesi olarak fark oluşturarak üretmekten yana bir misyongeliştireceğiz.” dedi.

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş