AKÜ Rektörü Karakaş: AFRAY'ın bir yıl içerisinde bitmesi planlanıyor AKÜ Rektörü Karakaş: AFRAY'ın bir yıl içerisinde bitmesi planlanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHPAfyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, hemşehrilerinden aldığı güç ve cesaretle Afyonkarahisar’daki saha çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürüyor. Kendisine yoğun bir ilgi olduğuna dikkat çeken Köksal, “Siyasi görüşü ne olursa olsun bana destek veren hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi. 

Whatsapp Image 2024 03 18 At 14.18.35 (1)

AFYONKARAHİSAR’IN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM

Belediye Başkan Adayı Köksal, istekli olmanın önemine vurgu yaparak şöyle konuştu: “Bir işe istekli olursanız başarılı olursunuz. İstekli olmadan birilerinin itip kakmasıyla başarılı olamazsınız. Önce istekli olacaksınız. Yaptığınız ne iş olursa olsun onu severek yapacaksınız. Ben milletvekilliğini severek yaptım, isteyerek çıktım. Şimdi de istiyorum ki belediye başkanı olayım. Bu işi isteyerek severek yapacağım. Bu şehre hizmet etmek istiyorum. Bu şehir için çalışmak, icraat yapmak istiyorum. Bunun için de aday oldum ve destek bekliyorum. Hemşehrilerimin teveccühü ile inşallah Afyonkarahisar’ın ilk kadın belediye başkanı olacağım.”

Whatsapp Image 2024 03 18 At 14.18.36

AFYONKARAHİSAR’IN TURİZM POTANSİYELİ VAR ANCAK DOĞRU ADIMLAR ATILMIYOR

Afyonkarahisar’ın büyük bir turizm potansiyeli olduğunu vurgulayan Köksal, doğru adımlar atılması halinde ekonomik olarak kente girdi sağlanabileceğini söyledi. Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gastronomi şehriyiz diyoruz ama Çavuşbaş bölgesine bu konuda gereken hassasiyeti göstermiyoruz. Biz göreve geldiğimizde şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler o bölgedeki konaklarda Afyon’un yöresel lezzetlerini tadabilecekler, hediyelik eşyalarını alabilecekler. Kadınlar pazarı dediğimiz yer var. Restorasyon için bekliyor. Orada da yine Zafer Kadın Kooperatifi’ndeki kadın arkadaşlarımızın ürettiği ürünler için tanzim satış yerleri koyacağız. Afyonkarahisar’ın çevreyolundan günlük 70-80 bin araç geçiyor ki bayramlarda bu sayı daha çok artıyor. Bu araçlar da en azından buradan geçerken burada da böyle yerler var deyip meraktan gelip ziyaret edecekler. Ziyaret ettiklerinde de illaki bir şeyler yiyip içecek satın alacak yani şehrin ekonomisine ve tanıtımına büyük oranda katkı sağlayacak.”