Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı

Belediye Başkanı Burcu Köksal’dan belediyede çalışmadığı halde maaş alan ve “bankamatik memurları” olarak bilinen kişilerle ilgili açıklamasına düzeltme getirdi. Köksal, sayının şimdilik 15 kişi olduğunu, ancak tek tek birimleri incelediklerini bu sayının 200-300’e yükselebileceğini söyledi.

Başkan Köksal’ın Afyon Postası'ndan Gazeteci Nail Azbay'a yaptığı açıklama şöyle: 

“Şimdilik 15 kişi tespit ettik, ama sayı 200-300 olabilir”

Biz şu ana kadar 15 bankamatik memuru tespit ettik. Bu sayının 200-300’e yükselme durumu var. Bizim tespit ettiklerimiz 15. Tespit şu ana kadar 15. Birimleri tek tek kontrol ediyoruz. 3 bin kişi çalışıyor belediyede. Birimleri tek tek kontrol ediyoruz bu da kolay olmuyor. Yanlış bir bilgi vermeyelim. 

“Tutanak tutarak ilerliyoruz”

Önümüzdeki süreçte bu sayı 200-300 olabileceği bana bahsediliyor. Bunu böyle düzeltmemiz gerekiyor. Elimize isimler geliyor. Park Bahçeler’de böyle biri var mı AFBEL’de var mı yok. Tutanak tutarak ilerliyoruz. Muhtarlıklar birimlerinde bile görevlendirmeler yapılmış. Kadın Kooperatiflerine görevlendirmeler olmuş. Sayı 200-300’e ulaşabilir. Elimizde tek tek liste var arıyoruz. Araştırıyoruz. Birkaç gün sürebilir. >>Haber Merkezi.