10 Aralıkta gerçekleşecek olan kongrede Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Başkan Adayı Hasan Arat, 1903 Afyon Beşiktaşlılar Derneğini ziyaret etti. Arat, dernek üyeleri ile istişarelerde bulunarak başkan seçilmesi halinde gençlere büyük önem ve destek olacaklarını ifade ederken Beşiktaş sevdalılarını bir arada görmek benim sorumluluğumu bir kez daha arttırıyor dedi. 

WhatsApp Image 2023-11-08 at 13.41.10 (1)

Afyonkarahisar’da Beşiktaşlılar Derneği tarafından tarihi bir konakta faaliyetlerini sürdüren 1903 Beşiktaşlılar Derneğini 10 Aralık’ta gerçekleştirilecek Kongrede Başkanlığa aday olan Hasan Arat ziyaret ederken kalabalık bir taraftar grubu ile karşılandı. Başkan adayı Arat, taraftarların isteği üzerine Beşiktaş formalarını da imzaladı.  

WhatsApp Image 2023-11-08 at 13.41.11

“BEŞİKTAŞLILAR BU VATAN İÇİN KAN DÖKTÜ” 

Dernek üyeleriyle istişarelerde bulunan Arat Afyonkarahisar’a gelmekten dolayı ayrı bir mutluluk duyduğunu dile getirirken,  

Fenerbahçe, Beşiktaş'ı 3-1 ile geçti! Fenerbahçe, Beşiktaş'ı 3-1 ile geçti!

“Burada gençleri görmek, bu kadar Beşiktaş sevdalısını görmek beni fazlasıyla mutlu ediyor ve sorumluluğumu bir o kadarda arttırıyor. Bu konağın bizim kulübümüzün yaşıyla eşit olması ayrı bir öncelik. Müthiş bir bakım onarım olmuş burada. Buralara çok değer vermek lazım ve bunu bu tarihi kültürel mirası Türkiye’ye tanıtmak lazım. Bu vatanı kuran Beşiktaşlılardır, Beşiktaşlılar kan dökmüştür bu vatan için. O yüzden siz birçok şeyi burada Türkiye’ye anlatıyorsunuz ”dedi. 

“TARİHİ KONAK DERNEK BİNASI OLDU BU TÜRKİYEDE İLK.” 

Afyon Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kemal Genç ise Türkiye’de ilk kez böylesi tarihi bir konağın dernek binası olarak faaliyet gösterdiğini belirterek “inanılmaz bir şey başardık. Türkiye’de ilk kez tarihi bir konağı spor derneğinin yanı sıra Beşiktaş’ımızın yuvası yaptık. Beşiktaş adına.. Bu diğer kulüplerde de yok bize mahsus bir şey. Yüzyıllık bir kulübede yüzyıllık konaklar yakışır dedi.”  

WhatsApp Image 2023-11-08 at 13.41.12

Yapılan ziyarette Beşiktaş camiasında gençleri görmenin kendisini mutlu ettiğini belirten Başkan adayı Arat,.Burada beni en fazla sevindiren bir diğer husus ise, Şehrimizin üniversite talebelerinin burada olması, onların camiamıza sahip çıkması beni çok mutlu etti” diye konuştu.  

Hasan Arat, Beşiktaş Derneği ziyareti ardından yönetime özel toplantı yaptı. Burada da açıklamalarda bulunan Arat, Beşiktaşlılar için özel bir hafta olması gerektiğine değindi. Arat bunun için, 19 Mart haftasının Beşiktaşlılar Haftası olarak değerlendirip çalışmalara başlayacağını söyledi. 

WhatsApp Image 2023-11-08 at 13.41.13

Gerçekleştirilen özel toplantıda Arat’ın takım için gerektiğinde Yumruğumuzu masaya vurmayı da biliriz demesi dikkatlerden kaçmadı >>Kudret Kuş'un Haberi