AK Partili Özkaya X hesabından paylaşım yaparak belediyedeki böcek iddiaları üzerinden Burcu Köksal'ı hedef alan açıklamalarda bulundu.

- “Eğer bir böcek varsa bu başkandadır” dediklerini duyduk.

Özkaya açıklamasında şunları söyledi: Afyonkarahisar Belediye Başkanı, makam odamda böcek var diye hayali olayı tüm Türkiye kamuoyunda sansosyon yapmıştı. CHP’li vekiller de bu koraya katılmıştılar.
Şimdi soruyorum; Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri Belediye’de arama yaptı ve oradaki çalışanların “eğer bir böcek varsa bu başkan’dadır” dediklerini duyduk.

Afyon'da çay yatağında mahsur kalan köpekleri itfaiye kurtardı Afyon'da çay yatağında mahsur kalan köpekleri itfaiye kurtardı

- Böcekleri neden savcılığa teslim etmiyor?

Aradan bu kadar zaman geçtiği halde belediye başkanı neden varsa ve suç aleti olan bu böcekleri savcılığa teslim etmiyor?
Yoksa sırf Belediye çalışanlarına yapılan mobbing, işçi kıyımı ve belediye makam odasının yeniden tefrişi için mizasen miydi? Belediye Başkanı, eğer yalan söyleyip iftira atmadı ve halkı aldatmadı ise bu konuyu açıklamak zorundadır"

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi