Türkiye Salon Şampiyonası, Türkiye’den genç atletlerinin yeteneklerini sergilediği bir organizasyon olarak dikkat çekiyor. Bursa'da düzenlenen şampiyonaya, Türkiye genelinden birçok yetenekli sporcu katıldı. Afyonkarahisar'ı temsil eden Nihat Karabacak, U14 Kategorisindeki uzun atlama branşında üçüncü olarak büyük bir başarı elde etti.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi

WhatsApp Image 2024-01-29 at 12.05.01
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporcuyu ve antrenörünü tebrik ederek şunları söyledi: "Nihat Karabacak'ı ve antrenörünü bu önemli başarılarından dolayı gönülden kutluyorum. Bu tür ulusal müsabakalarda Afyonkarahisar'ı en iyi şekilde temsil etmek, genç sporcularımızın spor kariyerlerini geliştirmek için büyük bir önem taşıyor. Nihat Karabacak'ın üçüncülük elde etmesi, yeteneğinin ve çalışma azminin bir göstergesidir. Kendisinin gelecekte daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum."
Nihat Karabacak, üçüncülük elde etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Bu başarıyı elde etmek için çok çalıştık. Antrenörüm Seyhan Güven’in desteğiyle yeteneğimizi en iyi şekilde ortaya koyduk. Bundan sonra da daha çok çalışarak daha büyük hedeflere ulaşmayı amaçlıyoruz. Antrenörüme ve Çay Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum." dedi.

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş