AK Partili Bülent Eser’den dikkat çeken sözler: Muhalefet yapmaktan çok katkı sağlayacağız AK Partili Bülent Eser’den dikkat çeken sözler: Muhalefet yapmaktan çok katkı sağlayacağız

Bu geleneğe göre, zengin vatandaşlar, gittikleri bir bakkalda borçlu olan diğer vatandaşların borçlarını kısmen veya tamamen ödemektedir. Zimem geleneği, kimin borcunu ödediğini ve borcunu kimin karşıladığını gizli tutarak, yardım eden kişinin kimliğini borçlu vatandaşa açıklamamaya dayanmaktadır. Özellikle Ramazan ayında bu geleneğin devam ettirilmesi, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

12 ailenin toplamda 20 bin liralık borcunu sildi

Şirinevler Mahallesi'nde bulunan Adnan Bulut'a ait market, bu gelenek çerçevesinde hayırsever bir vatandaş tarafından ziyaret edildi. Hayırsever vatandaş, 12 ailenin toplamda 20 bin liralık borcunu karşılayarak bu insanların maddi yükünü hafifletti. Ayrıca, borçları silinen ailelerin yanı sıra, ihtiyaç sahibi diğer vatandaşlar için de Adnan Bulut'tan 20 koli gıda paketi hazırlamasını istedi. Hayırsever, bu sayede hem borçları ödenen aileleri sevindirmiş hem de genel anlamda yardıma ihtiyacı olanlara destek olmuştur. Bu güzel gelenek, toplum içinde yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeye devam ediyor.