Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Gazeteci Nail Azbay’a konuştu. Koyuncu, eşine ceza kesildiği ve sonrasında İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü bastığı iddialarına yanıt verdi. Koyuncu’nun açıklamaları şöyle: 

-Karakol Basmak Benim Tarzım Değil 

Bir kere emniyeti basmak benim tarzım değil. Öyle bir şey yok. Ortada ceza diye bir şey yok. Emniyete gittim. Siyasette şeffafımdır. 10 yıldır siyaset yapıyorum. Resmi kurumların tamamı devletimizindir. Ben bir tane idareci önünde bacak bacak üstüne atmış değilimdir. Polis bizim polisimiz. Şu anda seçim sürecindeyiz o yüzden birileri tweet attırıyor. 

-Eşimin Üzerine Hücum Ediyorlar

Olay şu… Emirdağ Cumhuriyet Meydanı’nda trafik kapanmış. Bir araç çekiyorlar. Orada araç çekiciye yükleniyor. O esnada bizim hanım trafiği aksatacak şekilde değil oraya park ediyor. Kendisi sağlıkçı eczaneye gidip ilaç alıp geleceğim diyor. Bir tane polis memuru araç içinden bağırıyor, iki tane polis başka yerden geliyor “çek aracını” diye bağırarak üzerine hücum ediyorlar. Tabi vurma falan yok. Belki kötü niyetleri yok. Bizden önce orada bir olay olmuş sanırım. Aynı olay gibi düşünmüş olabilirler. Bizim hanım aracı çekip gidiyor. Olay kapanıyor. 

-Emniyete Gittim Müdür Beyin Haberi Yok

Emniyete gidiyorum ben. Her zamanki gibi kendi özel aracımı emniyetin bahçesine çekiyorum. Emniyet Müdürümüz yeni geldi hiç görmedim kendisini hiç tanımıyorum. Müdür Bey nerde diye sordum birde o trafik polisinin nerde olduğunu sordum. Bu kadar. Küfür, tehdit, hakaret hiçbir şey yok yemin ediyorum. Müdür bey yukarıdan indi odaya geçtik. Müdürüm ne olmuş dedim onunda haberi yok. Ben olayı dinlemedim, getirdiğim şu arkadaşları dinle dedim. O da dinledi. El sıkıştık ben gidiyorum dedim gittim. Olay bundan ibaret. 

-Polis Memuru Selam Gönderdi, ‘Hata Yaptık’ Dedi

Daha sonra o polis memuru bana selam gönderdi. Biz yanlış yaptık demiş. Özür dileyeyim mi demiş. Hayır dedim. Ne özürü? Hiçbir problem olmadığını söyledim. Siyaset adam gibi yapılır. 

AK Partili Uluçay: “AK Parti sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliğinde çığır aştı” AK Partili Uluçay: “AK Parti sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliğinde çığır aştı”

-Bu Olay Tamamen Siyasi Bir Olay

Ben karşımdaki herkese başarılar diliyorum. CHP’nin adayı benim çok sevdiğim arkadaşım. Allah mübarek eylesin. MHP’nin adayı Hüseyin Abi, o bana küstü darıldı. Neden küstü bilmiyorum. Ben arkasından her zaman Hüseyin Abi dedim. Hiç başka bir şey demedim. Hüseyin Abi benim partimin ilçe başkanlığını, il genel meclis üyeliğini yaptı. Ben kimseye bel altı çalışmam. Siyaset adam gibi yapılır. Bu siyasi bir olay.” >>Nail Azbay’ın Haberi. 

Editör: Nail Azbay