Akşener son günlerdeki İYİ Parti’deki gelişmelere ilişkin, “Partimize kurumsal operasyon olduğu ortaya çıktı. Bu, bir siyasi partinin içişlerine karışmak demektir. Şu an itibariyle bir savaş ilanı olarak kabul ediyorum” sözlerini kullandı.

İYİ Partili Hakan Şeref Olgun: Halkın yiyeceğini aldınız bari dişlerini sökmeyin! İYİ Partili Hakan Şeref Olgun: Halkın yiyeceğini aldınız bari dişlerini sökmeyin!

WhatsApp Image 2023-12-19 at 18.01.32 (2)

Partisinin Uşak İl Başkanlığı'nı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, daha sonra bir otelde bölge istişare toplantısında konuşarak ,son dönemde partide yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.

Akşener, “Partimize kurumsal operasyon olduğu ortaya çıktı. Bu, bir siyasi partinin içişlerine karışmak demektir. Şu an itibariyle bir savaş ilanı olarak kabul ediyorum. Varım, buyursunlar. Ben idmanlıyım” sözlerini kullandı.

"Mesela Ankara’yı paylaşmışlar isimlerine kadar. İstanbul’u bilmiyorum. Mesela Polatlı’ya eski Ankara il başkanımız, GİK üyemiz Yetkin Öztürk gelecekmiş. Bunlar CHP’den aday olacakmış. Ben öyle anladım konuşmadan. Daha ilginci de Gölbaşı’na da Yakup Odabaşı gelecekmiş. Hiçbirinden haberim yok. Bu ne demek biliyor musunuz? Bir siyasi partinin iç işlerine karışmak demektir. Biz bunu 1997’de Doğru Yol Partisi’nde yaşadık. Ben bu konuda idmanlıyım. Şu an itibariyle bir savaş olarak kabul ediyorum, varım buyursunlar.”

Akşener, “Her şehirde belediye başkan adayımızı tespit edilmiş, üzerinde uzlaşılmış ilçe başkan adayları var ise hepsini beraber o şehrimizde ilan ediyoruz. Başkanımız zaten 2019’da biz Uşak’ta Cumhuriyet Halk Partisi ile ayrı ayrı girmiştik seçimlere. O zaman çok az bir farkla kaybetmişti. 2023te milletvekili adayımızdı. Benzer bir haksızlığa uğradı. Uşak İYİ Belediyecilik ile tanışacak Muhammet gür ile birlikte. Ankara’ya döndüğümde Uşak’ın sorunlarını gündeme getireceğim. Burası bir sanayi şehri . Havaalanına ihtiyaç var. Uşakspor’un sorunlarının giderileceğini de söyleyen Akşener, Hastane sorunu ve diğer tüm sorunlar, belediye eliyle olanlar çözülecek. Çözülemeyecek olanlar ise,2028’de iktidar olmaya hazırlanan bir parti olarak çözüm üretilmesine katkıda bulunacağız Uşak için” sözlerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-12-19 at 18.01.32 (1)
Toplantıya  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Hakan Şeref Olgun ile İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldılar. >>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş