Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Cengiz Üstün burada yaptığı konuşmada, “Sayın bakanım, canımız, ciğerimiz kıymetli Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay, esnaf odalarının çok kıymetli yöneticileri ve başkanları öncelikle ahilik geleneğini 800 yıldır devam ettiren ve bu geleneği temsil eden esnaf başkanlarım ve yöneticilerim adına AK Parti il Teşkilatımıza bizlere yönelik düzenledikleri iftar programı dolayısıyla teşekkür ediyorum. 

Whatsapp Image 2024 03 29 At 11.35.25

- Taş medreseliler olarak diyeceksiniz ki; siz de bu millete kardeş olamazsınız

Sayın bakanım bizler küçük sermayesi ve emeğimizle kendi yağımızda kavrularak hayatımızı idame ettiren insanlarız. Aynı zamanda da devletimize ve bayrağımıza düşkün kalender insanlarız. Afyonkarahisar genel yapı itibariyle milliyetçi ve muhafazakâr bir il. Afyonkarahisar’ımız milliyetçi ve muhafazakâr olmasına rağmen,maalesef Adana’dan bir aday Afyonkarahisar’a ayar vermeye çalışıyor. Hadi onu geçtik daha iki gün önce 1980 öncesinde ve 80 sonrasında bu vatanı bölmek parçalamak isteyenlere karşı mücadele eden bizlere yani taş medreselilere meydanlarda ayar vermeye çalışıyorlar. Bizlere ve arkadaşlarımıza ta oralardan ayar vermeye çalışanlar diyor ki ‘taş medreseliler bizim kardeşimiz olamaz’ şimdi sizde taş medreseliler olarak diyeceksiniz ki;sizde bu millete kardeş olamazsınız. Bizler oda başkanları olarak tüm siyasi partileri kucaklamak durumundayız ancak bizlerde siyaset yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız 2023 yılı Türklerin yılı olacaktır diye hedef çizmişve bu hedef doğrultusunda vatan millet ve onun uğrunda taş medreseliler emek vermiştir. 

Whatsapp Image 2024 03 29 At 11.12.44 (1)

- Vatan hainlerine oy veren eller kırılsın

Bende ki diyorum ki Adana’dan ayar vermeye çalışan zatı muhtereme esnaf ve sanatkarlarım adına buradan sesleniyorum haddini bil! Bizler farklı siyasi partileri tercih edebiliriz ancak ortak değerlerimize zarar vermeye hiçbir şekilde kimsenin gücü yetmez. Afyonkarahisar milliyetçi ve muhafazakardır. 31 Mart Pazar günü de seçime gideceğiz. Değerli arkadaşlarım elbette bizler milliyetçi muhafazakârız ama belli bir maskenin altında güzel oyun yazıp oynayanlar var bu sebeple ben dün esnaf arkadaşlarımla bir araya gelip bizzat vebal attım ve dedim ki vatan hainleriyle birlikte olanlara oy veren eller kırılsın. Buradan bir kez daha diyorum ki esnaf ve sanatkârlar birlik başkanı ve 26 bin esnafın temsilcisi olarak bunu demeye hakkım var. Hangi partiye oy verirseniz verin herkesin hür iradesi vardır. Lakin vatan hainleriyle birlikte yol yürüyenlere ve Afyonkarahisar’aayar vermeye çalışanlara pazar günü esnaf ve sanatkarımız gereken dersi verecektir” dedi. 

Burcu Köksal’dan 'bankamatik memurları' ile ilgili yeni açıklama Burcu Köksal’dan 'bankamatik memurları' ile ilgili yeni açıklama

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay tarafından düzenlenen iftar programına bir dizi ziyaret dolayısıyla ilimizde olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Dr. Hasan Arslan, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz, çok sayıda esnaf ve oda başkanları geniş katılım sağladı.