Afyon'da düğün ve eğlencelere “Silah Sıkma” denetimi. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış gösteren düğün, nişan gibi kutlamalarda silahla ateş edilmemesi hususunda Emniyet ekiplerinin özverili çalışmaları devam ediyor. 

Gazeteci Nail Azbay yazdı:Afyon'un bu ilçesi nasıl en mutlu ilçe oldu? Gazeteci Nail Azbay yazdı:Afyon'un bu ilçesi nasıl en mutlu ilçe oldu?

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri düğün ve eğlence sahipleri ile görüşeDüğün ve Eğlencelere “Silah Sıkma” Denetimi 
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış gösteren düğün, nişan gibi kutlamalarda silahla ateş edilmemesi hususunda Emniyet ekiplerinin özverili çalışmaları devam ediyor. rek, silah kullanılmaması için uyarılarda bulunuyor. Düğün sahiplerine silah kullanıldığı esnada verilecek adli ve idari cezaları içeren Düğün/Organizasyon Sahipleri Taahhütnamesi imzalatılırken, aynı zamanda Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma yazılı afişlerin davetlilerin görebileceği şekilde alanlara asılması sağlanmaktadır. Düğün ve eğlencelerin yapıldığı ortamlar resmi, sivil ve yaya devriye ekiplerince sık sık kontrol edilmekte, denetlenmekte, etkinlik sahiplerine eğlencelerinin hüzne çevrilmemesi noktasında uyarılarda bulunulmaktadır. Gelen ihbarlar hızlı bir şekilde değerlendirilerek uymayanlar hakkında gerekli tecziyeler uygulanmaktadır.
Emniyet ekipleri vatandaşları bu konuda daha hassas davranmaları, telafisi olmayan zararların önlenmesi noktasında uyarıları dikkate almaları noktasında bilgilendiriyor.