Afyonkarahisar Belediyesi’ndeki müdür ve birim sorumlularının yer değişikliği konusu gündemden düşmüyor. Otoparklar Birim Sorumlusu olarak görev yapan Emrah Örk’te Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne Beden İşçisi olarak görevlendirildiğini söyleyerek duruma tepki gösterdi. Örk’ün Afyon Postası’na gönderdiği açıklama şöyle: 

Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz" Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz"

“Faaliyet raporu tarafımdan istenmediği halde yönetime sundum”

Sayın Belediye Başkanı Burcu Köksal hanımefendinin görevli olduğum Otoparklar Birim Sorumlusu, yani şahsıma söylenen sözlerden dolayı açıklama yapmak durumunda kaldım. Belediyemiz 2017 yılında açık otoparkları açtığı günden itibaren 13 açık otopark istasyonu, 4 kapalı otopark, Akarçay Gezi Teknesi olmak üzere sorumlu olduğum 3 işletmemizin başında 7 senedir görevimi yapmaktayım. 15 Nisan 2024 günü faaliyet raporu tarafımdan istenmediği halde yönetime (Başkan Yardımcısına) faaliyet raporlarını eksiksiz olarak dosya ile teslim ettim.

“Sistem cihazların bakımlarını kendimiz yaptık”

Kapalı otoparklar elektronik HGS bariyer sistemli olarak çalışmaktadır. Açık otoparklarda ise personellerin kullandıkları yazar kasa pos cihazları elektronik olup üzerinde otopark yazılımı bulunmaktadır. Akarçay’da bulunan Sultan kayığı solar sistem ile çalışmaktadır. Açık otoparklar, Kapalı otoparklar ve Akarçay'daki tüm elektrik/elektronik  sistem cihazların bakım ve tamirlerini bazı servis gerektiren durumlarda dahi ekibim ile birlikte belediyemize ek masraf yaptırmadan elimizden geldiği kadar kendimiz yaptık. Şahsım Lise Elektronik Bölüm mezunu olup işimle ilgili bilgimden dolayı bu göreve getirildim. Bu şekilde eksik ve özet geçilen bilgileri tamamlayarak açıklama gereği duydum. Yaptığım işler ile görevimin Liyakat özelliklerini taşıdığımı düşünüyorum.

Hukuka aykırı olduğu için görevlendirmeyi kabul etmedim”

Sayın Belediye Başkanı Burcu Köksal hanımefendinin takdirleri ile bugün itibariyle Hukuka ve Kanuna aykırı bir şekilde Temizlik İşleri Müdürlüğüne Beden İşçisi olarak görevlendirildim. Ancak sendika görevim nedeniyle görevlendirme hukuka aykırı olduğu için görevlendirmeyi kabul etmedim. >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.