Atatürk Kongre Merkezi'ndeki programda Arzen, müzisyen Sezen Kiremit ile Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirdi.

AA-20231105-32681996-32681992-AFYONKARAHISARDA_NECIP_FAZIL_KISAKUREKI_ANMA_KONSERI_DUZENLENDI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, programda yaptığı konuşmada, Necip Fazıl Kısakürek'i ölümün 40. yılında rahmetle yad etti.

Yurdunuseven, "Şairler şiirleriyle anılır. Bugün burada İstanbul milletvekilimiz Yücel Arzen ve orkestrasıyla beraber şiiri müzikle kaynaştıracağız. Ortaya da çok güzel eserler ortaya çıktı." dedi.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de üniversite öğrencileriyle şiirin ve fikrin üstadı Necip Fazıl Kısakürek'i anma gecesinde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretçilerin uğrak noktası: Afyon'da bu yapı 17. yüzyıldan beri ayakta Ziyaretçilerin uğrak noktası: Afyon'da bu yapı 17. yüzyıldan beri ayakta

Konsere, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Betül Büyükkılıç, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, kurum müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kaynak: AA