Afyonkarahisar’da 5 yıldızlı Akrones Termal Otelde bugün TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Yeni Yıl Alışveriş Festivali düzenlendi. 6 şehidin olduğu ve şehitlerden bir tanesinin Afyonkarahisarlı olduğu bir günde festival düzenlenmesi tepki çekti. 

Bando takımı çağırmışlar

-Festivale Kimler Katıldı? 

Festivale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Rıza Gürakar, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Osman Erdem, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Funda Güleç Yaman ve İcra Komitesi Üyeleri, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan ve İcra Komitesi Üyeleri,Afyonkarahisar Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın gibi isimler katılmıştı.

-Gülücükler Saçarak Festivalin Açılışana İsyan Etti 

Türkiye’ye 6 şehit haberinin geldiği, 1 askerinden Afyonkarahisarlı olduğu bir günde böyle bir festivalin düzenlenmesine şehit babası Süleyman Üye’den sert tepki geldi. 2016 yılında oğlu Kerim Üye’yi şehit veren Süleyman Üye, festivalin açılışına katılanların gülücükler saçarak festivalin açılışını gerçekleştirmelerine isyan etti. 

-Helva Sizin Evde Kavrulmayınca Bizim Çektiğimiz Acıları Anlayamazsınız

Üye, festivalin açılışı ile ilgili haberin altına yazdığı yorumda şunları söyledi: “Ben şehit babası Süleyman Üye. Helva sizin evde kavrulmayınca bizim çektiğimiz acıları anlayamazsınız. Açın, gülün, yiyin, için... Unutmayın ki bizim oğullarımız sayesinde yiyor, içiyor, gülüyorsunuz. Hatta aldığınız nefes bile bizim oğullarımız sayesinde. Bir şehit babası olarak hakkımı helal etmiyorum.”

İYİ Partili Öztürk: Sandık başında 5 dakika düşünün, 5 yıl pişman olmayın İYİ Partili Öztürk: Sandık başında 5 dakika düşünün, 5 yıl pişman olmayın

Ekran Resmi 2023-12-23 16.42.48

-Kudret Kuş'un Haberi. 

Editör: Kudret Kuş