Asgari ücret genelgesi: Bunu yapanın desteği iptal edilecek Asgari ücret genelgesi: Bunu yapanın desteği iptal edilecek

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2023 yılının Aralık ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten’in idaresinde, ATSO Meclis Salonu’nda düzenlendi. Çoğunluğun sağlanmasının ardından toplantıyı açan ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, “Saygıdeğer Meclis Üyelerimiz, 2023 yılının son Meclis toplantısındayız. Bugünkü toplantımızı açıyorum. Öncelikle Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan askerlerimiz ve şehidimiz Piyade Teğmen Ramazan Günay’a Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Sizleri şehitlerimiz adına saygı duruşuna ve akabinde İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum” dedi. 

-“Vali Yiğitbaşı ATSO Meclisine gelecek”

Çelikten’in davetiyle tüm Meclis Üyeleri saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı söyledi. Açılış konuşmasına devam eden Çelikten, “Afyonkarahisar Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı Meclisimiz’de konuşma yapmaya davet ettim. Sayın Valimiz, davetimi kabul etti; bu nedenle Sayın Valimiz’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

IMG_8680_800x533

-“Artışlar, çalışanı da çalıştıranı da memnun etmiyor”

Çelikten, konuşmasını şöyle sürdürdü: “2024 yılında uygulanacak asgari ücret, 17.002 TL olarak açıklandı. 2022 yılının Aralık ayına göre yüzde 100 zamla bu noktaya gelindi. İnşallah enflasyonsuz, daha iyi bir dönem geçiririz. Buradaki artışlar, çalışanı da çalıştıranı da memnun etmiyor. Üretim ve istihdam yapan bizlerin büyük sorunları var. İnşallah bundan sonra düşen enflasyon ile birlikte ekonomi istikrar kazanacak; bu konuda ümitliyiz. Sanayici ve iş insanlarımızın tecrübesi ile işimizi aşka çeviriyoruz. Hepimiz bu mücadeleyi veriyoruz.”

Gündemin ikinci ilâ on ikinci maddesi arasında ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdi. 

IMG_8757_800x533

-Hüsnü Serteser’den meclis üyelerine İskender kebap…

Gündemin on ikinci maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yücel Albay, Yönetim Kurulu’nun 2023 yılı Kasım-Aralık faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Albay’ın ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gündemin on üçüncü maddesi olan Dilek ve Temenniler Bölümü’nde ATSO Meclis Üyeleri Hayri Güney, Ali İhsan Çiloğlu, Hatice Kaya ve Yazgı Külcüoğlu söz alarak görüşlerini dile getirdi. ATSO Meclis Başkanı Mustafa Çelikten, “Bu akşam bizlere HD İskender’de ağırlayacak olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser Bey’e teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyoruz” ifadelerini kullandı. Çelikten, Meclis Üyeleri’ne katılımları dolayısıyla teşekkür ederek toplantıyı kapattı.  >>Kudret Kuş’un Haberi.

Editör: Kudret Kuş