Aracı olanlar dikkat: Yaz aylarında bunu yapmayanın ocağına incir ağacı dikilebilir Aracı olanlar dikkat: Yaz aylarında bunu yapmayanın ocağına incir ağacı dikilebilir

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Multinet Up, chatbot teknolojisindeki ileriye dönük çalışmalarıyla sektördeki liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Gül Bilgin Mokan, Multinet Up olarak, müşteri memnuniyeti ve operasyonel verimlilikte sürekli iyileşme arayışında olduklarını aktardı.

Mokan, yapay zeka tabanlı chatbot teknolojilerini geliştirerek, müşterilerinin ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin bir şekilde yanıt verdiklerini belirterek,"NLP (Doğal Dil İşleme) tabanlı sistemden, çok daha gelişmiş olan üretken yapay zeka LLM (Büyük Dil Modelleri) Open AI Chat GPT teknolojisine geçtik. İlk ayın sonunda çözümleme oranımızın yüzde 80'e, ortalama anket puanımızın ise 3.01'e yükselmesi, müşteri deneyiminde önemli bir gelişme sağladığımızı ortaya koydu. Bu başarı, sektördeki deneyim konusundaki lider konumumuzu daha da güçlendirirken, chatbot teknolojisinde gerçekleştirdiğimiz bu dönüşüm, aynı zamanda ekibimizin üzerindeki iş yükünü hafifletti ve müşteri hizmetleri süreçlerimizi daha verimli hale getirdi." ifadelerini kullandı.

- "Benzer çözümler arayan diğer kuruluşlara da ilham kaynağı olduğumuz için mutluyuz"

2024'ün ilk yarısı için hedefleri arasında, chatbot teknolojisi ile çözümleme oranlarını yüzde 85 seviyelerine çıkarmanın bulunduğunu kaydeden Mokan, "Multinet Up olarak söz konusu dönüşümü sektörde yapan ilk firma olmamızı, şirketimizin dijital entegrasyon yolculuğuna dair farkındalığı artırması bakımından çok anlamlı buluyoruz. Ayrıca benzer çözümler arayan diğer kuruluşlara da ilham kaynağı olduğumuz için mutluyuz." değerlendirmesinde bulundu.

Mokan, sektör profesyonelleri tarafından takdirle karşılanmanın, müşteri deneyimi ekibinin motivasyonunu da artırdığını vurgulayan, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz C.X Awards'ta En İyi Dijital Deneyim kategorisinde Üretken Proje Ödülü'ne layık görülmek de doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Müşteri Deneyimi takımı içinde üretken yapay zeka çalışma grubu oluşturduk. Özellikle üretken yapay zekanın iş süreçlerinde etkin olarak kullanılmaya başlanmasının önemli bir kültürel değişim yarattığına inanıyoruz. Chat kanalı, bu teknolojinin ilk kullanıldığı alan oldu ve sonuçlarındaki başarı, bu tarz yenilikçi teknolojileri sözlü iletişim gibi diğer iş süreçlerinde de kullanmak için heyecan duyuyoruz. Bunun için alanımızdaki yeni uygulamaları inceleyerek know how'ımızı geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de müşteri deneyimini odağımızda tutarak teknolojinin sınırsız imkanlarını, Multinet Up'ın inovatif kültürünü zenginleştirmek için kullanmaya devam edeceğiz."