Klasik otomobiller Afyon’da: 500 araç katıldı Klasik otomobiller Afyon’da: 500 araç katıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin kültürel zenginliğini tanıtmayı amaçlayan KBÜFEST "81 İl Karabük'te Buluşuyor" etkinliği başladı. KBÜ Demir Çelik Kampüsü Teknoloji Fakültesi önünde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar Türkiye'nin kültürel çeşitliliğini sergiliyor.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 12.03.05

Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık'ın Açıklamaları

Programda konuşan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 81 ilin tanıtımını hedeflediklerini belirtti. Kırışık, KBÜFEST'in Türk kültürünü, değerlerini ve kimliğini yaşatmayı ve tanıtmayı amaçladığını vurguladı. Türkiye'nin ve Anadolu'nun merkezi olduğu bir çalışmanın içinde olduklarını belirten Kırışık, geleceği inşa etmek amacıyla bilimin ve gençliğin gücünü birleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 12.03.04

Karabük'te Afyon Rüzgarı

Etkinlikte Afyonkarahisar da tanıtılıyor. Festival ekibi, Afyonkarahisar'ın gastronomisi ve kültürel özelliklerini ziyaretçilere anlatıyor. Afyonkarahisar standının sponsorları arasında Mhd Sucuk, Şeneller Sucuk, Karşıyaka Kasabı Çelik Sucuk, Akdede Şekerleme, Afyon Belediyesi, Sandıklı Belediyesi, İscehisar Belediyesi, Sultandağı Yakasenek Köyü ve Dinar Yıprak Köyü bulunuyor.

Whatsapp Image 2024 05 22 At 12.03.04 (1)

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş