TSK Armoni Mızıkası'ndan Afyonkarahisar'da Muhteşem Konser

Armoni Mızıkası, birbirinden güzel eserlerle kulakların pasını silecek muhteşem bir konserle Afyonkarahisarlılarla buluşacak. Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası (TSK Armoni Mızıkası) tarafından gerçekleştirilecek bu özel konser için tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Konser, 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 20.00'da Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.

Etkinlik Detayları

Tarih: 22 Mayıs 2024 Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi
TSK Armoni Mızıkası Hakkında

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demirci: "Çağdaş ve bilimsel eğitim sistemi Türkiye’nin ihtiyacıdır" Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demirci: "Çağdaş ve bilimsel eğitim sistemi Türkiye’nin ihtiyacıdır"

Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası, TSK'yı kuvvet komutanlıkları ve Genelkurmay Başkanlığı seviyesinde temsil eden bir bandodur. TSK Bando Okulları Komutanlığı'na bağlı olan ve eğitim merkezi Ankara'da bulunan koro, 2016 Türkiye darbe girişimi sonrası Millî Savunma Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Yurt içi ve yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetlerini temsilen konserler veren koronun seslendirdiği ve koro üyelerince bestelenen Necdet Uran Marşı, Deniz Kuvvetleri Komutanı Necdet Uran'ın adını taşır. Ayrıca, İsmet İnönü onuruna "İsmet Paşa" bestesi bulunmaktadır. Bando üyeleri temel eğitimlerini Bando Okulu'nda almaktadır.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Kudret Kuş