İYİ Parti Afyonkarahisar’da “Büyük Teşkilat Buluşması” adı altında bir toplantı düzenledi. Bu toplantıya 18 ilçe teşkilatının yanı sıra İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Selçuk Kılıçaslan katıldı. 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu toplantıda yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: 

-Devlette çürüme hat safhaya ulaştı. 

-(Yeni Anayasa)Asıl vesayet Tayyip Erdoğan’ın vesayetidir. Bu anayasa öyle bir değişmiş ki sistem değişmiş. Şimdi bu Tayyip Erdoğan sadece bir sivil anayasa aramıyor, zaten mevcut anayasaya uymuyor ki yenisine uyacak.

-Tayyip Erdoğan uyacak bir anayasa değil Tayyip Erdoğan’a uyacak bir anayasa aramaktadır. Türkiye Cumhuriyeti anayasası değildir, bu Recep Tayyip Erdoğan anayasasıdır.

-Dolar bugün 28 TL. Mazot yüzde 100 zamlandı. Çiftçi topraklarını ekemiyor. Kiralar yüzde 100 arttı. Emekli 7500 TL ile geçim mücadelesi veriyor. 

-Bu millet senin kancanı yutmayacak Recep Tayyip Erdoğan. 

Yerel Seçimlerde Farkımızı Ortaya Koyacağız

Yerel seçimlerde farkımızı ortaya koyacağız. Bir takım ittifakların içinde olduk eleştirildi bu ittifaklar… Son seçimler teşkilatımızın yüreğinde derin yaralar açmıştır. Gelen tepkilerde ders çıkardık. 2019’daki ittifak dışardan bakıldığında başarılı bir ittifaktı. O ittifakın müzakerelerinde bulunan genel başkan yardımcısı idim. Kazanmak için değil Türkiye’ye kazandırmak için yerimizi almıştık. Kaç belediye kazanacağız kaygısı içinde değildik. Türkiye’de rejim değişmiş, beka sorunu vardı. Bunlar kazanınca gitmez diyorlardı. İstanbul’u kazanalım gösterelim dedik kazandık gönderdik. Ankara’yı kazandık gönderdik. O başarı 2023 seçimleri için büyük bir sinerji oldu. Tayyip Erdoğan yenilebilir, seçim Millet İttifakı tarafından kazanılabilir algısı oluştu.

İYİ Parti, CHP’nin Yerel Seçim Aparatı Değil

2019’daki başarı 6’lı masa tarafından boğuldu. Kazanılabilecek seçimi maalesef kaybettik. Bazı arkadaşlarımız “Biz bu ittifakı yenilemezsek CHP, o belediyeleri kaybeder” diyorlar.  İYİ Parti, CHP’ye yerel seçim başarısı sağlamak için kurulmuş seçim aparatı değildir. İYİ Parti, yürekli Türk Milliyetçilerinin partisidir. Biz Türk Milliyetçisiyiz. Sevdası Türkiye, kaygısı Türkiye olan insanlar tarafından kurduk ve yaşatmaya çalışıyoruz. İYİ Parti’yi sadece biz kurmadık, partileri millet kurar, ihtiyaç olmaz ise millet kapatır. Biz kimsenin aparatı değiliz. 

Gittiyseniz Gittiniz, Keşke Gitmeseydiniz

Birileri gidiyormuş. Ben kendileri hakkında olumsuz bir şey söylemiyoruz. Bizimde bildiğimiz çok şey var. Konuşmaktan imtina ettiğimiz şeyler var. Millet bizden bunu konuşmamızı istemiyor. Arkadaşlar o gidenlere neden gittiler diye tartışma yaratıyor. 

Gittiyseniz gittiniz. Keşke gitmeseydiniz. Siz istediğiniz yere gidin, ben buradayım biz buradayız, Afyon burada. Afyon kazanmak istiyor mu? Siz inanıyorsunuz da bu beyler neden bu beyler neden inanmıyor. 

AK Partili Yurdunuseven’den 9 saatlik toplantı açıklaması: Aday kim olacak?  AK Partili Yurdunuseven’den 9 saatlik toplantı açıklaması: Aday kim olacak? 

Afyon’da En Az 20 Belediye Kazanacağız

2028 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmak için yollara düştük. O sebepler Afyon2da 60 belediyede yarışacağız. En az 20 belediye kazanacağız. 

-Nail Azbay'ın Haberi.