İYİ Parti Afyonkarahisar’da “Büyük Teşkilat Buluşması” adı altında bir toplantı düzenledi. Bu toplantıya 18 ilçe teşkilatının yanı sıra İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Selçuk Kılıçaslan katıldı. 

Toplantıda konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun özetle şunları söyledi:  

Zafer Partisi’nden Dinar’daki köpek katliamı iddiaları ile ilgili açıklama Zafer Partisi’nden Dinar’daki köpek katliamı iddiaları ile ilgili açıklama

İYİ Parti çırak çıktı

Hepimizin canla başla son gününe kadar çalıştığımız bir genel seçimi geride bıraktık. Malumunuz üzere çok çalıştık çok çabaladık. Ancak bir önceki seçimlerde FETÖ geçtiğimiz 14 Mayıs seçimlerinde ise HDP algısı ile partimiz olması gerekenden daha az oy almıştır. AKP iktidarı elinde bulundurduğu medya gücü ve sosyal medya trolleri ile seçimleri her dönem manipüle etmeyi başarmış, ana muhalefette maalesef yaptığı yanlış açıklamalar ve attığı bazı yanlış adımlar ile iktidarın ekmeğine yağ sürmüştür. Hal böyle olunca İYİ parti son seçimde de Genel Başkanımız Sayın Akşener’in dediği gibi çırak çıkmıştır. 

WhatsApp Image 2023-11-12 at 14.52.15

Müstakil Bir Parti…

Ancak şunu unutmayalım ki Milletimiz her ne olursa olsun girdiği ilk seçimden bugüne İYİ Partiyi hep desteklemiş bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisinde olmasını sağlamıştır. Biz İYİ Parti olarak aldığımız sonuçlar ile ilgili hiçbir zaman Milletimizi suçlamamış , her zaman kendi içimize dönerek nerde hata yaptığımızı, nerde eksiğimiz olduğunu  sorgulamış bir partiyiz. Bu sebeple 24 Haziran tarihinde yapılan 3. Olağan kurultayımızda Genel Başkanımız iki ittifak arasına sıkışan Milletimizi kurtarmanın yolunu HÜR ve MÜSTAKİL İYİ PARTİ ‘ nin açacağını söylemiştir.

CHP’liler Genel Kurulda Verdikleri Selamlarla Kime Yakın Olduklarını Gösterdiler

Gelinen noktada geçtiğimiz hafta yeni genel başkanını seçen ana muhalefet partisinin gönderdiği selamlar, onların kime yakın olduğunu göstermiştir. Alınan mağlubiyetin sebebini anlamayan bir siyasi anlayış ile yol yürümemiz Partimizin ’’ Rotamız net Pusulamız Millet’’ anlayışıyla bağdaşmamaktadır.

WhatsApp Image 2023-11-12 at 14.52.15-2

Bölgede Vekil Olan Tek İl Afyonkarahisar… 

Bölgemizde an itibariyle Milletvekili olan tek il durumunda olduğumuzu hatırlatırım. Elbette bu Afyonkarahisar İli ve İlimiz Partilileri için yeterli değildir. Başarı da değildir. Ancak yürütülen her türlü kara propagandaya rağmen sağduyulu seçmenimiz Partimizi temsilen şahsıma vekalet vermiştir. Türkiye genelinde alınan oy oranı %9 iken ilimiz %12 lik  bir oy ile başarılı sayılabilecek bir İl Teşkilatına sahiptir. Bu bizim için asla yeterli değildir. Önümüzdeki yerel seçimlerde bu oranı yukarılara taşımak bizim ve siz değerli partililerimizin elindedir. 

6’lı Masada Milletin sesini dinleyen tek parti İYİ Parti oldu

Benim için seçimlerin muhasebesi çok açıktır. Altı partinin oluşturduğu masada, seçmenin sesini dinleyen ve bunun gereğini yapan tek parti İYİ Parti'dir. Geri kalan 5 parti ego ve şahsi çıkarları doğrultusunda tercih yapmış, bu sebeple İYİ Parti'nin milleti önceleyen adımları etkisiz kalmıştır. Bugün değişim diyenler, daha dün  değişimin önünde engel olanlardır. Bu beş parti güle oynaya siyaset yaparken, hedefte İYİ Parti'nin olması elbette şaşırtıcı değil. Bu saldırılar, Ak Parti'nin sağda rakip bırakmama stratejisinin bir sonucudur. Hedeflenen, ülkeyi AKP-CHP kıskacında tutmak ve AKP-MHP ittifakını milliyetçi çizgide alternatifsiz bırakmaktır. 

WhatsApp Image 2023-11-12 at 14.52.11

İYİ Parti’den İstifa Edenler… 

Hiç şüphesiz ki Erdoğan, son 5 yıldır sürdürdüğü stratejiye bağlı kalarak, sık sık CHP ile polemiğe girerek siyaseti AKP-CHP ekseninde tutmaya çalışacaktır. Erdoğan ‘ ın bu stratejisini anlamayan bazı partililerimiz istifa etmektedir. Şunu unutmayın ki İYİ parti müstakil hareket etmeye sizlerin sesini dinleyerek karar vermiştir. Tam da bu saydığım sebeplerle İYİ parti Hür ve Müstakil bir parti olarak yoluna devam etmelidir. Bizlerde bunu yapacağız.Saygı değer İYİ partili kardeşlerim vakit birlik olma omuz omuza verme vaktidir.Bu vesileyle bölgedeki tek Milletvekili olarak şunu ifade etmek isterim;

Herkes Aday Adayı Olabilir

Gerek ilçe Belediyelerinde, gerekse Merkez Beldelerde kendini milliyetçi, muhafazakar, kalkınmacı, demokrat, vatanperver hisseden her vatandaşımıza kapımız açıktır. Memlekete hizmet etmek isteyen herkes partimizden Başkan aday adayı olabilir. Bizim tek hedefimiz yerel seçimlerde başarılı olmaktır. Kazanmak için hiçbir ön yargı olmadan bölgesinde sevilen sayılan Partimize gönül vermiş her arkadaşımızla canla başla çalışacağımıza söz veriyorum. Sözlerime son verirken hepinizi saygı ve sevgiyle selamlar toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

-Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.