banner16

banner15

banner153

Mısırlıoğlu: "Afyonkarahisar ilinde mülteci istemiyoruz"

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, ”TÜİK açıklamasına göre 2021 yılında Afyonkarahisar’da yaşayan yabancı uyruklu kişi sayısı 12 bin 419’a yükseldi. Göçmenler ve sığınmacılar sorunu bir beka meselesidir. Beka beka diyen iktidar ortaklarına buradan sesleniyoruz. Afyonkarahisar ilinde mülteci istemiyoruz.” dedi.

GÜNDEM 08.02.2022, 14:43 08.02.2022, 15:46
banner18

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun toplantıda ki açıklamaları şu şekilde:

“AFYONKARAHİSAR İLİNDE MÜLTECİ İSTEMİYORUZ!”

Başkan Mısırlıoğlu: ”TÜİK açıklamasına göre 2021 yılında Afyonkarahisar’da yaşayan yabancı uyruklu kişi sayısı 12 bin 419’a yükseldi. Göçmenler ve sığınmacılar sorunu bir beka meselesidir. Beka beka diyen iktidar ortaklarına buradan sesleniyoruz. Afyonkarahisar ilinde mülteci istemiyoruz. Sokaklarda serseri mayın gibi gezen, kimliği uyruğu belli olmayan insanların bu ekonomik dar boğazda ilerleyen dönemlerde tehlikeli bir durum olacağını gözlemliyoruz. Bu açıdan Afyonkarahisar’ımızda yaşan insanlarımızın huzur içerisinde yaşamasını, çocuklarımızın sokaklarda huzur ve güven ortamında oynamasını engelleyecek bir ortam oluşturdunuz. İlimizde her hangi bir olumsuz ortamın oluşmasını engelleyecek önlem ve tedbirleri bir an önce alın. 2021 yılında Türkiye nüfusu 1 milyon 66 bin arttı. Bu artışın 607 bini T.C vatandaşı 459 bini yabancı. Bu rakamlar tedirgin edici.” diye ifade etti.

“AFYON’DA NEREDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI GÖRDÜNÜZ?”

İl Başkanı Mısırlıoğlu: “Kış şartlarının yaşandığı ilimizde şehirlerarası yollar adeta köstebek yuvasına döndü. Sürücülerin büyük ölçüde tepkisine yol açan yollar onarılmayı bekliyor. Bozuk olan yollar sürücüleri oldukça sıkıntıya sokuyor. Hem araçlar zarar görüyor hem de vatandaş azap çekiyor. Çukurlardan kaçmak mümkün değil. Çünkü yolun her tarafı çukurlarla dolu. Burada sürekli tesviye çalışması yapılması şarttır. Belediye Meclis toplantısında Sayın Zeybek, karla mücadele konusunda personeline teşekkür etti. Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun, Afyon’da nerede temizlik çalışması gördünüz. Karla mücadelede sadece temizlik servisinde görevli 4OO kişi görev aldı. Böyle olağan üstü zamanlar Fen İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli görev alır. Böyle bir koordinede 800 kişi görev alır ve daha verimli bir çalışma olur. Maalesef birimler sadece ofislerinde çalışma yapmışlardır ve sokağa inmemişlerdir. Milletin aklıyla alay etmeye devam ediyorlar. Çıkıp millete bir sorsunlar kar çalışması yapıldı mı?” dedi.

“ASGARİ ÜCRETLİ BİR AYDA ALIM GÜCÜNDE BÜYÜK KAYIP YAŞADI”

İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu basın toplantısını önemli bir bölümünü vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara ayırdı.

Mısırlıoğlu: ”Asgari ücretli bir ayda alım gücünde büyük bir kayıp yaşadı. Zirve yapan hayat pahalılığı, vatandaşların kiloyla aldıkları meyve-sebzeleri gramla hatta taneyle almalarına neden oluyor. Afyonkarahisar’ımızda da artık pazarlarda yarım kilo fiyatlarının yazılı olduğu etiketler yer alıyor. Çalışanda, emeklide enflasyonla eriyen maaşlarıyla geçim derdinde. Ekonomik darboğazla mücadele eden vatandaşlar da yapabildiği kadar alışverişini daha ucuza getirmeye çalışıyor; kendinin, çocuğunun, torununun yiyeceğinden kısmak zorunda kalıyor. Mutfaktaki yangın o kadar büyük ki, millet başka başka meseleleri tartışsın diye olmadık işler yapıyorlar. Yandaş gazetelerin köşe yazarları suni gündemi, günlerce ısıtıp sunmaya çalışıyor ama olmuyor. Mesele yine ekonomik sorunlara geçim darlığına, hayat pahalılığına ve faturalara geliyor.” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu: ”Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere iktidar yetkilileri yıllardır olduğu gibi özellikle son 1 aydır sık sık, enflasyonun ve fiyatların düşeceğini söylüyor ancak fiyatlar düşmek yerine artmaya devam ediyor. Gübre fiyatları aldı başını gitti. Artık günlük olarak zamlanan gübre fiyatlarında yaşanan durum binlerce üreticinin gübre alamamasına neden oluyor. ÜRE gübre fiyatları ile DAP gübre fiyatları el yakıyor. Gübre fiyatları gün içerisinde bile zamlanıyor. Kredi kullanmazsa üretim yapamayacak hale getirilen, borçla ürettiğini çoğu zaman maliyetine bile satamayan, tüccarın insafına bırakılan, iç piyasada fiyatlar artınca da ithalatla terbiye edilen çiftçi çaresiz. Üretime devam edebilmek için borcu borçla kapattığı kısır döngünün içinden çıkamıyor. Üreticimiz İcraya düşmemek için farklı bir bankadan yeni krediler kullanılıyor. Bu yüzden çiftçinin borçlanmadığı banka kalmadı. Birçok çiftçi eşinin ya da çocuklarının üzerine başka bankalardan aldığı kredilerle borcunu ödemeye çalışmakta. Artan girdi maliyetlerinde indirimlerin olmadığı günümüzde, yeterli miktarda ve zamanında destek ödemesi alamaması halinde çiftçilerin yakın gelecekte yeni borçları takibe girecek, ipotek edilen arazilerine bankalarca el konulma işlemi hızlanacaktır.” diye ifade etti.

"ESNAFIMIZ ÇILDIRACAK DURUMDA"

Mısırlıoğlu: “Artık bıçak kemiğe dayandı. Hükümet amasız, fakatsız bir şekilde 1 Ocak’ta yaptığı elektrik, doğalgaz ve akaryakıt zamlarını geri çekmelidir.  2021'in 1.ayında mesken için 210kwh elektrik fatura bedeli 164 TL idi.2022 de ise 284TL.yani meskendeki artış miktarı %73.Eğer300kWh kullanırsanız 2021 1.ayda  235TL öderken 2022 de tek zamanlı tarife    470TL ödeyeceksiniz. Yani artış oranı %100.Peki ticarethanede durum ne derseniz; 2021'in 1.ayında 1000TL elektrik parası ödüyorsanız 2022'de aynı tüketime karşılık 2615 TL ödeyeceksiniz. Artış oranı %161.1000 TL örnekti. 5000TL ödeyen esnaf 13000 TL ödeyecek. Durum bu. Zamlı elektrik faturaları kirayı aştı. İşçimiz, emeklimiz, Esnafımız çıldıracak durumda.” dedi.

“AKP ZAM OLDU YAĞIYOR”

Başkan Mısırlıoğlu: ”AKP iktidarı elektrik ve doğal gaza zam yapmaya devam edecek. Bu dönemde gördük ki doğalgaz depolama depoları yetersiz. Uzmanlar, 60 milyar metreküp doğal gaz tüketimimize karşın 4 milyar metreküp depolama kapasitemizin son derece yetersiz olduğunu söylediler, söylüyorlar. Dinleyen yok. Karadeniz’de iki kere gaz bulduk dediler, daha gerçek rezervler belirlenmeden, işletilmeye değip değmeyeceği belli olmadan üretim için yabancı şirketlerle anlaşmalar yaptılar. Halk yanlış politikaların bedelini ödüyor. AKP zam oldu yağıyor. Tepkiler büyüyünce ilk kademe olan 150 kilovat saat, 210 kilovat saate yükseltildi. Böylece hane halkları seviyesinde çok nispi de olsa bir rahatlama sağlamak istediler ama nafile.” diye belirtti.

“ISPARTA SİZİN İKTİDARINIZDA 72 SAAT MUM DEVRİNİ YAŞADI”

Mısırlıoğlu: “Sayın Cumhurbaşkanı bizden önceki devir mum devriydi ” dedi. Isparta ili sizin iktidarınızda 72 saat  mum devrini yaşadı. Şimdi Isparta  Belediye Başkanı Muhalefet Partisinin Belediye Başkanı olsaydı 72 Televizyon Kanalı canlı yayın yapardı. Ucuz ve kaliteli olacağı vaadiyle elektrik dağıtımının özelleştirmesi son geçtiğimiz kış aylarında olduğu gibi bu yıl kış aylarında yine uzun süreli kesintilere neden oldu. 72 saat karanlıkta kalan Isparta’da yaşananlar dağıtım şirketlerine yönelik denetimsizliğin geldiği boyutu gösterdi. Soğuk havalarda en çok ihtiyaç duyulduğu zamanda elektrik kesintileri elektrik dağıtım altyapısının iflas ettiğinin göstergesidir. 20 yılın sonunda ülkeyi getirdikleri nokta: her konuda içler acısı bir durumdayız.” dedi.

MÜJDELER OLSUN" DENİLEREK GETİRİLEN YENİ EKONOMİ MODELİNDE 4 AY İÇİNDE;

-Son 10 yılın en yüksek dış ticaret açığını verdik,

-Enflasyon yükseldi,

-TL %50’den fazla değer kaybetti,

-Özel sektör istihdam yaratmadı,

-Asgari ücret açlık sınırının altına düştü.

Başkan Mısırlıoğlu: "Diyanete ek atama istiyoruz diyenler, boşuna ek atama talepleriyle uğraşmayın. AKP'li vekil tanıdığınız varsa söyleyin, referansla hemen atamanızı yaptırsın. Şimdi bu torpil talep eden ve torpil yazısı yazılan imamlar minbere çıkıp nasıl kul hakkından bahsedecek.” diye ifade etti.

Başkan Mısırlıoğlu: “Ülke genelinde teşkilatlanması en güçlü olan İYİ Parti, büyük bir heyecanla iktidara koşuyor.  18 ilçemizde her gün hızla büyüyor ve iktidara hazırlanıyoruz. Vatandaşın sevgisini muhabbetini her yerde görüyoruz. Allah’ın izni ve milletimizin teveccühü ile iktidar olacağımızdan şüphemiz yoktur. Er ya da geç milletimizin önüne bu sandık gelecek, bu iktidar gidecek ve yaşadığımız zulümden kurtulacağız.” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Yorumlar (4)
serdar 4 ay önce
sayın başkan daha önce size katılmadığım buradan yazdıklarım oldu. fakat bu yazınızla siyasete veya Afyon a aynı pencereden bakmaya başladık teşekkür ediyorum. lakin bu defa az bile söylemişsiniz. açıklanan istatistiklerde enflasyon oranındakiler gibi hayali sayılar olsa gerek gerçek açıklanandan kat kat fazla. her apartmanda bir kaç daire yabancı, her eski binada kiracı tamamı arabaların bile coğu yabancı plaka 03 le başlıyor da sonraki 2 harfi burada yazmayayım yabancı her evde 10 - 15 kişi kalıyorlar. ilkokullar dağılır iken her yabancı kadının elinde 4er 5 er tane çocuk ve bunlardan her ilkokulda yüzlerce var. halk olarak yabancılardan rahatsızız.
Hüseyin 4 ay önce
Bugün bu mültecilerin sayısı 5 milyon ise 20 sene sonra 25 milyonu geçecek işte o zaman tam başımıza kocaman bir bela almış olacağız .Onun Sayın başkanı destekliyorum
okuyucu 4 ay önce
tuik uygun rakam açıklamış galiba kadınana-kurtuluş-ambaryolunda gezenleri saysak 25-30 bin çıkar böyük şehir için mi bu kadar çok yabancı getiriliyor şehrimize?
Doğa sever 3 ay önce
Kesinlikle katılıyorum. İsteyen varsa buyursun evinde misafir etsin. Ama istemeyenlerle de aynı okulda, hastanede, parkta v.b. yerlerde bir arada yaşamaya mecbur bırakılmasın lütfen.
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136