Afyonkarahisar-İzmir Yolu üzerinde yaşanan kazalar insanları bıktırdı. Gazeteci Nail Azbay, Triovista Konakları ve Bahçeşehir Sitesi yerleşim yerlerinin bulunduğu bölgeye gitti ve buradaki tehlikeye dikkat çekti. Azbay, burada şunları söyledi: 

-14 yaşındaki genç bir kızımıza araç çarptı

Burası Afyon-İzmir yolu. Trio Vista Konakları ve Bahçeşehir Sitesi gibi yerleşim yerlerinin hemen arasında kalan bu yolda sabah saat 8’de 14 yaşındaki genç bir kızımıza araç çarptı. Şu anda o yavrumuz yaşam mücadelesi veriyor. 2021 yılında da Tuğba Eker ve 5 yaşındaki oğluna bir araç çarpmış ve ne yazık ki Tuğba Eker hayatını kaybetmişti. Burada çok sık kazalar meydana geliyor. Burası bir çevre yolu olmaktan çıktı. Burası bir mahalle yoluna dönüştü. Bu tespiti yapmamız gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Afyon adaylarını tanıttı Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Afyon adaylarını tanıttı

-Burada herhangi bir üst geçit ya da alt geçit yok

Her geçen yıl burada yeni binalar yeni siteler inşa ediliyor. Burada nüfus her geçen gün artıyor. İnsanlar karşıdan karşıya kontrolsüz bir şekilde geçmek zorunda kalıyor. Çünkü burada herhangi bir üst geçit ya da alt geçit yok. Burada süratle geçen araçlara insanlar çarpılma tehlikesi geçiriyor. İnsanlar buraya alt geçit ya da üst geçit yapılmasını istiyor. 

WhatsApp Image 2024-01-06 at 13.32.37

-Trafik akışını sekteye uğratacağı gerekçesi ile kavşağa izin verilmiyor

Bu bölge Erkmen Belediyesi sınırları içerisinde yer alıyor. Biz daha önce belediye ile görüştük. Buradaki sorunu sorduk. Erkmen Belediyesi’nin imar düzenlenmesinde burada bir kavşak olduğunu söylüyorlar. Fakat yol Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu söylüyorlar. Kavşak yapılması noktasında başvuru yaptıklarını fakat bu başvuruların trafik akışını sekteye uğratacağı gerekçesi ile reddedildiğini söylüyorlar. 

-Sizin trafik akışınız sekteye uğramasın diye insanların ocakları sönüyor

Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Sizin trafik akışınız sekteye uğramasın diye insanların ocakları sönüyor. Fakat burası mahalle yolunda farksız. Ya Afyonkarahisar’a yeni bir çevre yolu kazandırın ya da burada acil olarak bir önlem alın” 

-Egemen Toprak Çiçek’in Özel Haberi.

Editör: Egemen Toprak Çiçek