Afyonkarahisar Valiliği tarafından Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi projesi hazırlandı. Vali Çiçek’in büyük önem verdiği proje Frigya Vadileri’nin turizm potansiyelinin artırılması bekleniyor. Proje kapsamında basketbol ve voleybol sahaları, giriş kontrol üniteleri, giyinme kabinleri, 65 araçlık otopark alanları ile seyir terasları oluşturulacak.Projenin tamamlandığında nasıl olacağı ise bilgisayar teknolojisi ile ortaya çıkarıldı. 

EMRE GÖLÜ ULAŞIM AKSLARININ TAM ORTASINDA YER ALIYOR

Proje kapsamında konuşan Vali Gökmen projeyle ilgili şunları söyledi: “Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi Afyonkarahisar’ın ve bölgenin yükselen değeri Frigya içerisinde doğanın tüm renkleriyle, 3000 bin yıllık kültürel ve tarihsel birikimi ile sizlere şehrin karmaşasından uzak tutacak, dinlenebileceğiniz huzurlu vakit geçirebileceğiniz eşsiz bir alternatif sunacak.Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi bulunduğu konum itibari ile Frigya’nın orta noktasında bulunmakta, 10 dakikada Göhnüş Vadisine, 15 Dakikada Ayazini Metropolis’ ine, 20 dakikada sağlık ve şifa kaynağı bölgenin en hızlı gelişen Gazlıgöl Termal Turizm alanına yakınlığı ile ulaşım akslarının tam ortasında bulunmaktadır.Projemiz kapsamında kentin gürültüsünden uzak doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz piknik üniteleri, pergolalar, kameriyeler, çocuk oyun alanları, doğal gezinti alanları ve doğal göl mevcuttur.”

SEYİR TERASLARI SİZLERİ BEKLİYOR OLACAK

Vali Çiçek, fotoğraf tutkunlarınında burayı çok seveceğini ifade ederek bölgeye proje kapsamında seyir terasları oluşturacaklarını ifade etti. Çiçek, şunları söyledi: Günün her anında Emre Gölünün doğal yaşamını görebileceğiniz, fotoğraf çekebileceğiniz seyir terasları sizleri bekliyor olacak.Haftanın stresini atabileceğiniz spor yapabileceğiniz basketbol, voleybol sahaları bulunmaktadır. Ailenizle yeşil huzurlu bir ortamda göl kenarında kır lokantasında keyifle yemek yiyebileceğiniz, kır kahvelerimizde hoş sohbet ederek vakit geçirebileceğiniz, çadır kamp alanında yaz kış konaklayabileceğiniz alanlarımız bulunmaktadır. Ayrıca projemiz kapsamında giriş kontrol üniteleri, giyinme kabinleri, 65 araçlık otoparkı, vatandaşlarımızın alışverişleri için büfe, yöresel ürün satış noktaları, halkımızın ibadetlerini rahatça yapabilecekleri ibadethanelere kadar bir çok sosyal donatılar bulunmaktadır. Şimdiden memleketimize hayırlı olsun” dedi