Gazeteci Ömer Mazi’nin organize ettiği oyuna büyük ilgi gösteren Afyonlular günler öncesinden biletlerini alarak oyunu beklemeye başladılar. Kar yağışına rağmen salonu dolduran Afyonlu tiyatro izleyicisi Nurseli İdiz, Nergiz Kumbasar ve Kimya Gökçe Açtaç’ın performansını ayakta alkışladı. Büyük ilgi gören oyun için her yaştan tiyatro izleyicisi TED Afyon kolejinin salonunu doldurdu. 

Üç usta oyunculunun kadın erkek ilişkileri üzerine yaptıkları sohbeti sahneye taşıdılar. Nurseli İdiz ve Nergiz Kumbasar’ın tecrübe ve oyunculuklarına genç ve başarılı oyuncu Kimya Gökçe Aytaç’ın güzelliği eklenince seyrine doyumsuz bir oyun ortaya çıktı. Müzikli komedi tarzı oyunların en başarılıları arasında yer alan Etekler ve Pantolonlar yılın en iyi tiyatro ödülü almış başarılı bir oyun olarak Afyon’a geldi. 

Gazeteci Ömer Mazi, “Salonu dolduran tüm tiyatro izleyicisine çok teşekkür ediyorum. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada Afyon’a kaliteli ve başarılı tiyatro oyunlarını getirmeye devam edeceğiz. Afyon’un kültür ve sanat hayatına bir katkımız olmuşsa ne mutlu bize” dedi. Oyun sonrası izleyenler tarafından ayakta alkışlanan Etekler ve Pantolonlar oyuncuları gördükleri ilgiden son derece memnundular. 

Bu kadar iyi ve kaliteli izleyici çok yerde gördük diyen Nurseli İdiz, “Çok iyi nerede nasıl tepki vereceğini bilen harika bir izleyici vardı. Yaş ortalaması dikkatimden kaçmadı. İzleyiciye bayıldım” dedi. Nergiz Kumbasar ise yaptığı açıklamada, “Salon çok şık ve güzel, izleyicinin reaksiyonu da iyi olunca son dönemde oynadığımız en iyi performans oldu. Kaliteli izleyici bizi de motive ediyor” dedi. Oyundan hayranları oyuncularla fotoğraf çektire bilmek için uzun süre beklediler.