Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’nden Afyon Postası’na gelen açıklama şöyle: 

-Herhangi bir taş ocağı faaliyet göstermemekte

10.02.2024 tarihinde afyonpostasi.com.tr internet haber sitesinde yayınlanan, “Türkiye’nin ilk damla sulamalı ormanını taş ocağına çevirdiler!” başlıklı haberinize istinaden Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Söz konusu haberde bahsi geçen alanda herhangi bir taş ocağı faaliyet göstermemektedir. Bahsi geçen alanda 2016 yılında hizmete açılmış olan yangın ilk müdahale binası ve 2022 yılında hizmete açılmış olan Afyonkarahisar Tamir ve Bakım Atölye Şefliği hizmet binaları ile ek binalar bulunmaktadır. 

-Üst kısımdaki kayalar alandan uzaklaştırılmıştır

Hizmet binası ve tesis bulunan mevkide mevcut yapılar için tehlike oluşturduğundan dolayı üst kısımdaki kayalar alandan uzaklaştırılmış, bunun sonucu yapılan kazı – dolgu çalışmaları kötü bir görünüm oluşturmuştur. 

- Peyzaj düzenlemesi ile birlikte bu kötü görüntü düzelecek

Yapılacak olan bahçe ve peyzaj düzenlemesi ile birlikte bu kötü görüntü düzelerek, şehrimize yakışır bir görünüme kavuşacaktır. Yapılan çalışmalar, damlama sulama ile ağaçlandırma çalışması yapılan alanlara zarar vermemektedir. Yapılan haber kamuoyunu yanıltmaya yönelik olup gerçeği yansıtmamaktadır. Sizin ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi maksadıyla bilgilerinize sunulur.