Afyon Belediye Meclisi’nde flaş kararlar: Suya indirim geldi, huzur hakları belirlendi Afyon Belediye Meclisi’nde flaş kararlar: Suya indirim geldi, huzur hakları belirlendi

İSMET ATTİLA KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANACAK

CHP Belediye Başkan Adayı Köksal, yarım bırakılan İsmet Attila Kültür Merkezi’nden bahsederek o yapının tamamlanacağını söyledi. Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“İsmet Attila Kültür Merkezi var temeli atıldı ve yıllardır yapılmıyor. Burayı tamamlayacağız ve orada kongre salonları olacak. Afyonkarahisar’a yakışır bir kültür merkezi eksiğimiz var bizim. Biz bu eksiği gördük ve gerekeni yapacağız. Artık ilçelerde bile kültür merkezi varken merkezde bir kültür merkezi yok. Yeri hazır, temeli atılmış ama yapılmamış. İsmet Attila’nın adını taşıyan kültür merkezini kullanıma açacağız.”

Whatsapp Image 2024 03 19 At 14.11.04

HEMŞEHRİLERİMİ SİYASİ PARTİ KAPILARINDA SÜRÜNDÜRMEYECEĞİM

“Afyonkarahisarlı hemşehrilerimi siyasi parti kapılarında süründürmeyeceğim” diyen Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Ben Afyonkarahisar Belediyesi’ni liyakat, adalet ve şeffaflıkla yöneteceğim. İhale süreçlerimiz harcadığımız bir kuruş dahi herkes tarafından bilinecek. Yani belediye neyi ne kadar harcanmış, nerede ihale açılmış, kim almış, ne kadar teklif verilmiş hepsi şeffaf olacak. Personel alımlarında liyakatle personel alacağım. Ben hemşehrilerimi siyasi parti kapılarında süründürmeyeceğim. Bütün Afyonkarahisarlı hemşehrilerimden bileğine güvenen, işinin ehli olan liyakatle Afyonkarahisar Belediyesi’nde işe girecek. Adaletle yöneteceğiz. Afyonkarahisar Belediyesi gelirlerini 3-5 kişiye ya da Suriyelilere değil, Afyonkarahisarlı hemşehrilerime harcayacağım. Garip gurebanın hakkını kimseye yedirmeyeceğim. Kimsenin hakkını kimseye yedirmem zaten. Bu konuda hemşehrilerimin içi rahat olsun.”

Whatsapp Image 2024 03 19 At 14.11.06 (1)

EMEKLİLER İÇİN AYRICALIKLAR TANINACAK

Köksal, en düşük emekli maaşından daha düşük maaşla ayakta kalmaya çalışan vatandaşlar olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: “Bazı emeklilerimiz en düşük emekli maaşı olan 10 bin TL’nin de altında maaşla ayakta kalmaya çalışıyor. Dul ve yetim maaşlarına bir bakın 5-6 bin TL maaşla geçinmeye çalışan insanlar var. Biz bunlara ne yapacağız kışın 4 ay boyunca aylık 2.500 TL yakacak yardımı vereceğiz. Ayrıca bu emeklilerimizin su faturaları yüzde 50 indirimli ödetilecek. Onlar için bir de Çınarlar Lokali adı altında bir sosyal tesis yapacağız. Burada hem hobi merkezleri olacak hem sosyalleşecekler. Kendi arkadaşı ile eşiyle dostuyla oturup güzel vakit geçirecek.”