Yerel seçimlere az bir zaman kala çalışmalarından bahseden Tamer Kayışoğlu, sürecin iyi işlediğini ve Büyük Birlik Partisi adaylarının iddialı olduğunu ifade etti.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.49.44

Projelerine dair bilgiler veren Kayışoğlu şunları söyledi;

“Kentsel dönüşüm hallolursa trafik de çözülür”

Afyon’umuzun en büyük sorunu olan kentsel dönüşümü halledersek trafiği de çözmüş oluruz diye düşündük. Tabi 28 günlü çalışmadan sonra güzel bir proje ortaya çıkarttık mimarımızla birlikte. 

“Alaca Hamam göbekte kalacak şekilde bulvar oluşturduk”

Mısri Camisi’nin oradan Milli Birlik Caddesi’ne çıkan Alaca Hamama arka yoldan bir bulvar oluşturduk. Tabi bulvarımızda şöyle olcak; Alaca Hamam göbekte kalacak. Yani Alaca Hamam şu anda alt kısımda tarihi bir eserimiz olduğu için orayı daha fazla güzelleştirip ortaya çıkarmaya çalıştık. Onu da ortaya çıkarırken projede bir bulvar oluşturduğumuz zaman göbek ortaya çıkmış oldu. Alaca Hamamı göbeğin ortasına getirdik. Milli Birlik Caddesi’ne bağlıyoruz oradan gelen yolu ve Demir Yalayan Türbesi’nden bu tarafa doğru yukarıya bir çıkış bulvarı oluşturduk. 
Şu anki mevcut olan Gazlıgöl Caddesi Alaca Hamam kavşağından aşağıya doğru iniş istikameti verdik projemizde. 

Afyon'da MHP'den Yeniden Refah'a geçen belediye borç listesini belediyeye astı Afyon'da MHP'den Yeniden Refah'a geçen belediye borç listesini belediyeye astı

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.37.18

“Çarşıya gelecek olanlara -5 otopark”

Tabi bunu yaparken de bina aralarını iyi ayarladık, yatay değil de dikey olarak ayarladık. Ön cepheler altları dükkan olmak şartıyla komple -5 zemin katı orası. Dairelerin otoparkları ise şöyle; daire başına iki otopark verdik biz oraya. Çarşıya gelecek olanlara -5 otopark yaptık, tabi kamuya özelleştireceğiz, belediyeye ait olacak.

“Sarıkız’a deprem sığınağı ve seyir tepesi”

Buradan Sarıkız’a da bir tünel düşündük. Mesela orada Sarıkız’ın altına Atatürk Bulvarı’na çıkaracak bir yol düşündük. Orayı aslında üç taraflı düşündük. Depremle ilgili bir sığınma yerimiz olmadığı için, 3-4 odalı sığınak düşündük. Yukarıya ise bir seyir tepesi tarzı bir kafe yapalım diye düşündük ve insanlarımızı asansörle çıkaracağız.

“İmaret’in orada da kentsel dönüşüm düşünüyoruz”

Burayı çözdükten sonra da Kurtuluş Caddesinde İmaret’in orada bir kentsel dönüşümümüz var. Şekerbank’ın olduğu yere bir bulvar yapacağız oraya. Oradan da Taş Medreseye yukardan aşağı bir bulvar indirip Ördek Camisi’nin oraya bağlayacağız. 

Whatsapp Image 2024 03 26 At 16.49.32

“Kapalı cezaevinin olduğu yere 100 yataklı hastane”

3’üncü projemiz de hastane ile ilgili. Biliyorsunuz Kanlıca’nın orada bir yer aldık, yer yapacağız dediler ama şöyle bir şey var; orada TOKİ olduğu için, oturan kişiler var. Yukarıda da TOKİ yapılıyor ama oraya insanlar geldiği zaman, hastaneyi de getirdiğimiz zaman bu sefer trafikte bir kilitlenme olacak. Biz onu da düşündük orada Esentepe Mahallesi’nde bizim kapalı cezaevimiz var şu anda. Açık cezaevinin olduğu yere adliye yeni binasını oraya getirmeyi düşünüyoruz. Kapalı cezaevinin olduğu yere de 100 yataklı bir hastane getirmeyi düşünüyoruz. Ataköy yakın mesafe, Harbiş, Kanlıca, Fatih mahalleleri yakın mesafe. Biz o kalabalıkla yoğun trafiği engellemiş olacağız. Oraya tabi bir battı çıktı gerekiyor. 

“Organize ve Otogar kavşaklarına alt geçit”

Otogar kavşağı biliyorsunuz çok can aldı bizden, çok trafik kazası oluyor orada. Oraya da bir alt geçit düşünüyoruz. Bir de organize sanayi kavşağına alt geçit yapacağız. 100 tane proje değil de Afyon’umuza kalıcı projeler olsun diye bu projeleri yaptık. Kentsel dönüşümde insanlarımızı mağdur etmeyelim, mağdur etmeyelim derken trafik mevzusunda da otopark sayısını çoğaltalım.