Afyonkarahisar İGM Toplantılarının ikinci oturumu Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantında gündeme gelen konulardan biride daha önceleri engellilere yönelik dağıtılan akülü araçlara yenilerinin ekleneceğini duyurarak şunları söyledi:

AKÜLÜ ARAÇLARA İHTİYAÇ VAR

Toplantı Meclis Başkanlığına sunulan bir önergenin okunmasıyla başladı.

İl Genel Meclisi katkılarıyla İl Özel İdaresi tarafından kent genelinde ihtiyaç sahibi engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla 2022 yılında engellilere akülü araç dağıtıldığı bildirildi. Daha fazla sayıda akülü araca ihtiyaç duyulduğundan sponsor bularak akülü araç almak üzere İGM Başkanı Burhanetin Çoban, İGM AK Parti Emirdağ Üyesi Necati Çevik ve eşi Reyhan Çevik'in Belçika, Hollanda ve Fransa'ya görevli olarak gitmeleri ve tüm masrafları kendi imkanlarıyla karşılamaları yönündeki talep oybirliği ile ilgili komisyonlara gönderildi.

WhatsApp Image 2023-06-06 at 16.25.07

80 VEYA 85 ADET ALINACAK

Konu hakkında açıklama yapan Meclis Başkanı Burhanettin Çoban şunları söyledi: “Yeniden 80 veya 85 adet akülü araç alınmasıyla ilgili bir ihtiyaç hâsıl oldu. Yaklaşık 35 bin euroluk ihtiyacın 25 bin eurosu karşılanırken 10 bin euroluk eksik var. İnşallah oda hallolacak. Bu faaliyetlerimiz duyulduğundan Hollanda’da 15 tane satın alıp depolarına koyan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Meclis Üyemiz Necati Şevik ağabeyimiz eşiyle birlikte bu amaçla tüm giderlerini kendileri karşılama şartıyla gidecekler. Bilindiği üzere bu karar sadece pasaport alınması için alınacak. Devletimiz ödenek veya herhangi bir gider karşılamasında bulunmayacak.” Dedi >> Hilmi Üstündağ’ın Haberi.

Editör: Egemen Toprak Çiçek