Ambaryolu’ndaki Pazar yeri uygulaması ile ilgili Afyon Postası’ndan Gazeteci Nail Azbay’a açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Burcu Köksal, şunları söyledi: 

ODA BAŞKANLARI İLE KONUYU GÖRÜŞTÜM

Yeni seçildiğimiz için bu konuyu görüşme fırsatımız olmadı. Dün oda başkanları ile görüştüm. Giyimciler, pazarcılar, ayakkabıcılar odalarının başkanları ile görüştüm. Ambaryolu’nda işporta olayını nasıl çözebiliriz diyerek görüştüm. Bu bayrama yapabilecek bir şey yok çünkü zaman çok kısa ve ben mazbatayı yeni aldım. 

AMBARYOLU’NDAKİ O GÖRÜNTÜDEN KURTULACAĞIZ

Bundan sonraki bayramlara kalıcı bir tedbir bir çözüm bulacağız. Buraya gelenlerin bir çoğu Kalecikli esnafmış. Bayramdan sonra Ambaryolu esnafımızı ve bu esnaflarımızı ile oturup görüşeceğiz. Onların bayram öncesi 3 gün 5 gün satış yapabilecekleri bir yer tahsis edeceğiz. Ambaryolu’ndaki o görüntüden kurtulacağız. 

TEK YÖN KONUSUNU DA ORTAK AKIL İLE ÇÖZECEĞİZ 

Ayrıca oradaki tek yön uygulamasını da görüşeceğiz. Onlardan çıkan ortak akıl ile ona da bir hal yol vereceğiz. Bunu özellikle söylemek için aradım. Dün üç başkan ile görüştüm süreç çok kısa olduğu için ani bir karar vermek istemedim. Bu bayram için geç oldu. Önümüzdeki Kurban Bayramı ve ondan sonraki bayramlar için bu sorunu çözeceğiz. 

MEZARLIK VE CAMİ TEMİZLİKLERİNİ YAPTIK

İlk etapta mezarlıkların temizliğini sağladık. Oradaki çeşmeler kör tıpa idi onları açtırdık. Şimdi camilerin temizliğini yaptırdık. Bayram hazırlıklarına başladık. Allah utandırmasın.

Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı

>>Kudret Kuş'un Haberi