Şirketten yapılan açıklama göre, projenin yüzde 40'ının satışı tamamlanırken, Türkiye'nin önde gelen kurumsal markalarından yoğun talep yaşanıyor.

İstanbul'un en kalabalık nüfuslu ilçelerinden Bayrampaşa'nın lokasyonu ve ulaşım kolaylığı sebebiyle iş dünyasının markajına giren projede, ofis ve çarşı dükkanları bulunuyor. Yapı stokunun yüzde 70'inin depreme dayanıksız olduğu öne sürülen Bayrampaşa'da, AKTİM Çarşı-Ofis projesi, ilçenin çehresini değiştirecek mimarisiyle öne çıkıyor.

- "Bu ilçemizde, dönüşüm başladı"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bilgiçler Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Emre Bilgiç, bölgenin ciddi bir ticari altyapısı olduğunu vurgulayarak, "İstanbul'un en büyük sanayi ve ticaret trafiğine sahip bu ilçemizde, dönüşüm başladı. Ancak ivedilikle ticaretimizin de önünün açılması ve depreme dayanıklı yapılarla güvenli ortamlar sağlanması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Bölgede ofis ve dükkan projesi olarak yeni nesil mimariyle çehreyi değiştireceklerini kaydeden Bilgiç, "AKTİM Çarşı-Ofis projemiz yükselmeye başladı. Bölgenin depreme dayanıklı en güçlü yapılarını yaptığımızı söyleyebilirim. En üst kalitedeki malzemeleri kullanarak, son teknolojik inşa sistemlerini projemize katıyoruz. Bölgenin kalkınması ve yatırımcılara feyz olacak bir proje hayata geçiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren Bilgiç, şunları kaydetti:

"960 hektar alanda konumlanan Bayrampaşa bölgesi, ticaretin kalbinde bulunuyor. Yüzde 70 dönüşmesi gereken bir stokun içerisinde, AKTİM Çarşı Ofis projesi son teknolojiyle inşa ediliyor. Hem az katlı yatay mimarisi, hem de en kaliteli malzeme kullanımıyla projemiz, öne çıkıyor. Bazı üniversiteler ile yazışmalarımız sürüyor. İnşaat mühendisliği konusunda uzmanlarımıza projemizi incelemeleri için çağrıda bulunduk. Bayrampaşa bölgesinin ve İstanbul'un depreme en dayanıklı projelerinden birini inşa ediyoruz."

- "Bayrampaşa'ya yeni bir soluk getireceğiz"

Bayrampaşa'ya "yeni nesil bir dokunuş" yaptıklarını belirten Bilgiç, "AKTİM Çarşı-Ofis projesi, ustalık eserimiz. 24 ayda teslimlerin gerçekleşeceği projeyi, diğer projelerde olduğu gibi erken teslim etmeyi planlıyoruz. Ticari gayrimenkul üretiminde AKTİM1, AKTİM2 ve AKTİM3 projelerimizde 141 bin metrekarelik ticari gayrimenkul ürettik. Ticari ihtiyaçlara çok hakimiz ve tasarımlarımızı bu çerçevede tamamladık. Bayrampaşa'ya yeni bir soluk getireceğiz." açıklamasında bulundu.

Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu

100 bin metrekarelik kapalı alan inşası süren proje, 332 bağımsız bölümden oluşuyor. Projede modüler yapıda tasarlanan ve birleştirilebilen ofisler ve cadde dükkanları bulunuyor. AA