Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 4 yılı aşkın sürede hayata geçirdiği ve çalışmalarına başladığı projeleri basın mensuplarıyla birlikte inceledi.Ziyaretlere Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, yönetim kurulu üyeleri, gazete imtiyaz sahipleri, ulusal basın temsilcileri, radyo ve internet haber sitesi temsilcileri, Başkan Yardımcısı Benol Kaplan ve birim müdürleri eşlik etti.

9X3A8340.JPG_02112023165434-30_1024_768

3 Milyar TL'lik Yatırım Yapıldı

Başkan Mehmet Zeybek Kadınana Caddesi asfalt kaldırım çalışmaları, Necmettin Erbakan Kapalı Spor Salonu, Halk Ekmek Fabrikası, Garnizon Millet Bahçesi, Gastronomi Sokağı, Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark, Muharrem Kasapoğlu Olimpik Yüzme Havuzu, Saraydüzü Kamp Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi (Evlendirme Dairesi) ve Millet Kütüphanesi gibi önemli yatırımları basın mensuplarıyla birlikte tek tek gezdi. Başkan Zeybek, belediye olarak göreve geldikleri günden bu yana gerek belediye bütçesiyle, gerek devlet desteğiyle ve gerekse de hibe yoluyla toplam 3 milyar TL değerinde bir yatırımı şehrimize kazandırdıklarını söyledi.

Eber Gölü Küçülüyor: 145 Kilometrekare Olan Göl 65 Kilometrekareye Düştü Eber Gölü Küçülüyor: 145 Kilometrekare Olan Göl 65 Kilometrekareye Düştü

9X3A8183.JPG_02112023165434-21_1024_768

Söz Vermediğimiz 40'ın Üzerinde Projeyi Tamamladık

Gezi ardından basın mensuplarımızın sorularını yanıtlayan Başkanımız açıklamalarda bulundu. Belediye Başkan Mehmet Zeybek, şehrimize 70’in üzerinde 3 milyar TL değerinde yatırım yaptıklarını belirterek; “Belediye olarak yapmış olduğumuz yatırımları yerinde inceleyip istişare edelim istedik. Ev sahibi olarak yatırımlarımızı basın mensuplarımıza anlattık. Tüm çalışmalarımız Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun. Şehrimizi güzelleştirmeye tarihi yapılarımızı ön plana çıkarmaya gayret sarf ediyoruz. Seçimler sırasında 37 proje sözü vermiştik. 37 projenin 34’ünü bitirdik. Bunun yanında söz vermediğimiz 40’ın üzerinde projeyi de hayata geçirdik. Örneğin biraz önce incelemiş olduğumuz Saraydüzü Kamp Merkezi sözümüz değildi. Olimpik Yüzme Havuzu, Sahipata Kapalı Spor Salonu, Türkiye’nin en modern Atlı Spor Tesisi, Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark, Paşa Camii, kavşak çalışmalarımız vaat etmediğimiz ama Afyonkarahisar’ımıza kazandırdığımız eserlerden sadece bazıları. 

9X3A8273.JPG_02112023165434-26_1024_768

Mali Disiplin Konusu

Baktığımızda 3 milyarlık yatırım tutarımız var. Yatırımlarımızı uygulamış olduğumuz tasarruf tedbirleri ve İller Bankasından gelen ödeneklerimizi verimli kullanarak gerçekleştirdik. Mali disiplin ve öz kaynaklarımız ile oluşturduğumuz bütçe şehrimize yatırım olarak döndü. Belediyemizin hiç borcu yok şu anda. Bu şehri seviyoruz ve bu şehir için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Yaptığımız yatırımlar şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Yatırımları inceleme gezisi basın mensupları ve Başkanımızın toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. -Egemen Toprak Çiçek'in Haberi. 

Editör: Egemen Toprak Çiçek