Sıfır araç fiyatlarının artmasıyla araç sahiplerinin araçlarına verdiği önem de artmaya başladı. Özellikle araç kaplama ve temizlik konusunda araç sahiplerinin merak ettiklerini Motto Motors ve Motto Detailing’den Serhan Aslan’a sorduk. Afyonkarahisar’da profesyonel ekibiyle hizmet veren Aslan merak edilenleri Afyon Postası’na anlattı.

Whatsapp Image 2024 02 12 At 12.32.48

VALORANT EMEA 2024 Kick Off Tamamlandı VALORANT EMEA 2024 Kick Off Tamamlandı

-Taş, darbe atıklarına karşı koruma sağlığı

PPF kaplama ile ile araçların ufak çaplı kazalara karşı dayanıklı olduğunu söyleyen Aslan, “Nasıl bir telefon aldığımızda ekranına koruma kaplatıyoruz, bu da aynı şekilde. Taş atıklarına, darbe atıklarına, çizilmelere ve ufak çaplı kazalara karşı dayanıklılık sağlıyor. Aracın yüzeyine zarar gelmesini engelliyor. Kendini ısıyla yenileme özelliği var. Bununla aracın tüm yüzeylerini kaplayabiliyoruz.” Dedi. 

Whatsapp Image 2024 02 12 At 11.51.03

-Ucuz olan ürünlere karşı dikkat

PPF kaplamada ucuz ürünlere karşı araç sahiplerini uyaran Aslan, “Tabi her yerde, her üründe olduğu gibi bu üründe de ucuz ürün mevcut. İki yıllık olanları var, altı ay sonra bozulanları var. Tabi zamanla müşterilerimiz bilinçlenmeye başladı. Zaten müşterilerimiz buraya geldiği zaman sunum yapıyoruz. Ucuz ürünle pahalı ürün arasındaki farkları anlatıyoruz. Ona göre müşterilerimize bilgi veriyoruz. Müşterilerimizin tercihlerine doğrultusunda uygulamamızı gerçekleştiriyoruz. Sabit bir fiyat listemiz yok. Aracın durumuna ve ihtiyacına göre fiyat belirliyoruz.”

Whatsapp Image 2024 02 12 At 11.50.55

-Daha önce seramik kaplama yapılıyordu

Aslan, PPF kaplamadan önce yapılan işlerden de söz ederek, “Araçların fiyatları yükseldikçe insanların koruma istediği artıyor. Daha özen gösteriyorlar. Bunları geçmiş zamanlarda biz bunu seramik kaplamalarla, boya korumalarla yapıyorduk. Artık PPF kaplamalara döndük. Biz bu işe gönül verdik.” dedi. Firma diğer bölümünde ise araç alım satım hizmeti ile araç bakım kimyasalları ve araç temizliğine dair birçok ürünü bulabileceğiniz ‘Detay On’ mağazası ile de hizmet veriyor. 

Whatsapp Image 2024 02 12 At 11.50.59

-Nasıl Ulaşırım?

Motto Motors | Detailing işletmesi Afyon-İzmir yolunda Mcdonald's arkasında hizmet veriyor. İşletmeye 0 532 680 34 37 nolu telefondan ulaşılabilir.

Muhabir: Kudret Kuş