AK Partili Uluçay'dan öğrencilere eğitim desteği AK Partili Uluçay'dan öğrencilere eğitim desteği

Afyonkarahisar’da Çevre Yolu kenarında şehrin en büyük konut projesi olarak Akgüler İnşaat tarafından 2018 yılında inşa edilmeye başlanan Trio Vista konakları büyük ölçüde tamamlandı. 13 bloktan oluşan ve 390 lüks dairenin o günkü lansman gecesinde firma sahiplerinden Mustafa Gül, şehrin o dönemki valisi Mustafa Tutulmaz’ın da olduğu lansman toplantısında konut projesinin hemen yanında yer alan boş arsaya Zeytin Dalı Hareketi’nda şehit olan Mehmetçikler adına ilkokul inşaatı yapacakları sözünü vermişti. Bu sözün üzerinden tam 6 yıl geçti. Ancak söz unutuldu, okul hala yapılmadı. 

-Mustafa Gül ne söylemişti?

2018 yılının Şubat ayında düzenlenen lansman toplantısında Ak Güler İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül okul sözünü şu sözlerle dile getirmişti: “Afyonkarahisar’da olmayan bir yaşam alanını Afyonkarahisarımıza kazandıracağız. Allah nasip ederse proje alanımızın yanında bulunan, araziye de kısa zamanda bir ilköğretim okulunu kazandırıp ismini ise Zeytin dalı harekatı Şehitleri İlköğretim okulu koymayı düşünüyoruz. Burada bizler yapmış olduğumuz dairelerden ziyade, 16 bin metrekare zemine oturan projenin geri kalanında yine toplamda 50 bin metrekarelik bir yeşil alan olacak.”

-Vali Mustafa Tutulmaz teşekkür etmişti

Bu sözler üzerine geceye katılan dönemin valisi Mustafa Tutulmaz’da Mustafa Gül’e teşekkür ederek şöyle demişti: “Devletimiz güçlüdür vatandaşını hizmet etme noktasında hiçbir sıkıntısı yoktur. Ama bu tür iş adamlarımızın bizim yanımızda olması onların eğitime olan katkıları bizlerin çalışma heyecanı arttırıyor. Onun için kendilerine teşekkür ediyorum”

Whatsapp Image 2024 02 12 At 08.03.41

-Aradan 6 yıl geçti, ortada okul yok

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda önemli görevlerde bulunmuş olan Mustafa Gül, herkesin huzurunda verdiği sözü 6 yıldır tutmadı. Şehitlerimiz adına yapılacağı söylenen ilkokul inşaatında daha kazma bile vurulmadı. Devletin valisinin olduğu bir toplantıda herkesin huzurunda “şehitlerimiz adına okul yaptıracağız” sözleri ile duyurulan okul sözünün tutulması bekleniyor. 

Muhabir: Nail Azbay'ın Özel Haberi.