Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından, Türkiye'deki 44 ilde bulunan 622 farklı arsa, çok yakında yeni sahiplerini bulacak. 21 Kasım'da gerçekleştirilecek olan açık artırma ile bu arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Vergi kaçıranlar yandı: TBMM’den Flaş hamle… Vergi kaçıranlar yandı: TBMM’den Flaş hamle…

KDV'siz Satış ve Peşin Ödemelere İndirim Yapılacak

Bakanlık tarafından satışa çıkarılan bu 622 farklı arsa, KDV muafiyetiyle alıcılara sunulacak. Faiz oranı olarak yasal faizin uygulanacağı bu satışlarda, arsa bedelinin yüzde 25'i peşin olarak talep edilirken, kalan bedel için alıcılara 24 ay vade imkanı tanınacak. Ayrıca peşin ödeme yapacak alıcılara yönelik yüzde 20 indirim imkanı da sunuluyor.

Antalya'da 104 Farklı Arsa Alıcılarını Bekliyor

Bu kampanyanın kapsamı dahilinde Antalya'da ise 104 arsa satışa çıkarıldı. Başlangıç fiyatı 570 bin TL olarak belirlenen bu arsalar, alıcılara farklı seçenekler sunuyor. Satışa çıkan bu arsalar Alanya, Döşemealtı, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Manavgat ve Muratpaşa olmak üzere Antalya'nın değişik noktalarında yer alıyor.

Alanya Mahmutlar'da 110 Metrekarelik Sağlık Amaçlı Turizm Tesis Alanı da Listede

Satışa çıkan arsaların arasında Alanya Mahmutlar'daki 110 metrekarelik sağlık amaçlı turizm tesis alanı da bulunuyor. Bu özel arsanın muhammen bedeli ise tam 777 milyon 678 bin 770 TL olarak belirlendi. Türkiye'nin dört bir yanındaki bu fırsat arsaları almak isteyenlerin, belirtilen tarihlerde düzenlenen açık artırmayı kaçırmaması gerekiyor.

WhatsApp Image 2023-11-11 at 01.02.38

Editör: Nail Azbay