Sur Tatil Evleri GYO'nun halka arzında talep toplama başladı Sur Tatil Evleri GYO'nun halka arzında talep toplama başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı'nın çarpıcı bir hamlesi oldu. Bakanlık, ülkenin 44 farklı ilinde toplam 622 arsayı satışa çıkarmaya karar verdi. Arsalar, 21 Kasım itibariyle bir açık artırma ile satışa sunulacak.

Arsalar KDV'den Muaf ve Taksitle Satılacak

Açığa çıkan detaylara göre, 622 adet muhtelif arsanın satışı KDV'ye tabi olmayacak. Yani, potansiyel alıcılar KDV ödemeden bu arazileri satın alabilecekler. Ayrıca satışlarda kanuni faiz oranı da uygulanacak. Tutarın %25'i peşin ödeme olarak belirlenmişken, kalan tutar için 24 aylık bir vade seçeneği sunulacak. Ek olarak, peşin ödemelerde %20'lik bir indirim imkanı da sağlanıyor.

Ekran Resmi 2023-11-11 00.53.46

Aksaray'da 4 Arazi Satışa Sunuluyor

Bu büyük satış kampanyası, Aksaray'da yer alan 4 adet arsayı da içeriyor. Bu arazilerin başlangıç fiyatları 4.906.000 TL'den başlıyor. Özellikle dikkat çeken arsalardan birisi Ereğlikapı Mahallesi'nde yer alıyor ve 1903 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Ayrıca bu arsa, konut inşaatına izin veren bir imara sahip. Bu arsanın başlangıç fiyatı 4 Milyon 906 Bin TL olarak belirlendi. Türkiye'nin dört bir yanındaki bu 622 arsanın satışa sürülmesi, gayrimenkul yatırımcıları için büyük bir fırsat yaratıyor. Yaklaşan açık artırma ile birlikte, bu arsaların yeni sahiplerini bulacağı günü bekliyoruz.