Etkinliğe AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ve Prof. Dr. Murat Peker, enstitü müdürleri, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, Genel Sekreter İhsan Ceran ile birlikte akademik ve idari personel katıldı.

Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz" Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz"

Bayramlaşma öncesinde konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, akademik ve idari personelin bayramını kutlayarak, huzurlu ve sıhhatli yeni bayramlara ulaşma dileklerinde bulundu.

Whatsapp Image 2024 04 15 At 21.15.19

“Bayramlar kardeşlik ve dostluk duygularını güçlendiriyor”

Prof. Dr. Mehmet Karakaş, bayramların; birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularını ve aile bağlarını güçlendirdiğini ve bu önemli değerleri yarınlara taşıdığını ifade etti. Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi personelinin kurumuna karşı aidiyet duygusu en yüksek şekilde çalışma barışı ve huzur içinde olmasını arzuladığını ve bunun da 2019 yılından bu yana önemli ölçüde gerçekleştiğini belirtti.

06

Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü’nde 2019 yılından itibaren hizmet ettiğini belirterek, üniversitenin gelişiminde tüm personelin katkısı olduğunu söyledi. Karakaş, yaptığı konuşmada yeni projeler hakkında da bilgi vererek sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizin mevcut teşkilat yapısı içerisinde bu yıl bazı yenilikler yaptık. Bu kapsamda AR-GE ve Bilimsel Yayın koordinatörlüklerini oluşturduk, atamalar gerçekleştirdik. Yine uluslararasılaşma ve mezunlarımızla ilgili koordinatörlük çalışmalarımız da son aşamasına geldi. Koordinatörlüklerimiz, Rektörlük binamızda hizmet verecek”.

“Her alanda iyileştirme çalışmaları devam ediyor”

Karakaş bilgi işlem ve diğer fiziki mekânlardaki altyapı yenileme çalışmalarının hızla devam ettiğini hatırlatarak, her alanda iyileştirme çalışmalarının ivedilikle devam ettiğini söyledi. Karakaş, diğer projeler hakkında da şunları kaydetti:

“Beşer hastanesine uygun, Türkiye’nin en donanımlı hayvan hastanesini tamamlayıp törenle hizmete sunduk. İlahiyat Fakültemizin inşaatı hızla devam ediyor. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi başında hizmete almayı planlıyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın uhdesinde yürütülen, kampüsümüzü şehir merkezine bağlayacak hafif raylı sistem AFRAY’ın inşaatı başladı ve hızla sürüyor. Bir yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. AFRAY’ın geçeceği yol üzerinde bulunan 19 tanesi kurumuş 83 ağaç yerine kampüsümüzün farklı yerlerinde her biri 2 metre civarında olan 550 ağaç dikilecek.”

04

Prof. Dr. Karakaş ayrıca, ANS Kampüsü içinde önümüzdeki günlerde yapılacak ağaçlandırma çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Bayramlaşma töreni, akademik ve idari personelin başta Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve AKÜ Yönetim Kurulu Üyeleri ile tek tek bayramlaşmasının ardından sona erdi.

>>Kudret Kuş'un Haberi