İYİ Partili Mısırlıoğlu: 22 yıldır neden hizmet etmediniz? Siz bostan korkuluğu muydunuz? İYİ Partili Mısırlıoğlu: 22 yıldır neden hizmet etmediniz? Siz bostan korkuluğu muydunuz?

2005 yılında Bingöl’de görevi başında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Altan Çimen’in babası Ali Çimen, Afyon Postası’na ulaşarak TBMM’deki milletvekillerine Afyon yemeği ikram edilmesi ile ilgili açıklama yapmak istediğini söyledi. Çimen, bu yemeklerin eski adıyla HDP yeni adıyla DEM Partili vekillerin yiyip yemediğini sorarak şunları söyledi: 

-“Ben çok öfkeliyim”

Çok öfkeliyim. İbrahim Yurdunuseven Afyon’dan götürdüğü yemeği meclisteki PKK’lı olanlara yedirdilerse yazıklar olsun. Bu arsızlıktır. HDP ile kapı arkasında konuşuyorlar. Bizler televizyonda HDP’liler gördğkçe canımız acıyor. Onlar ha babam… Hani HDP’ye karşıydınız. Sırrı Süreyya Önder meclisi yönetiyor, onun karşısında başkanım diyorlar. 

-“Afyon’un yemeğini PKK’lılara yedirenlere ne diyeyim ben?”

Ben bu yemek olayını kınıyorum. Bizim hakkımızla alınan o yemekleri oğlumuzu vuran o PKK’lılara yedirirlerse ne deyim ben… Buna diyecek bir şey bulamıyorum. Afyon’un yemeğini PKK’lılara yedirirlerse yazıklar olsun. Onlar her zaman kürsüye çıktığında PKK’yı savunuyor. 

-“Çocuklarımızın Katillerine Yemek mi yedirdiniz?”

İbrahim Yurdunuseven namazdan abdestten bahseder. Bizim çocuklarımızın katillerine yemek yedirirler. Ben buna çok üzüldüm. Biz şehit babaları olarak çok üzülüyor. Afyon’un oyu ile gittiler. Bizim vekilimiz olarak gitti. Asalet biziz ama bu bize yapılan büyük ayıp.” >>Egemen Toprak Çiçek’in Özel Haberi.

Editör: Egemen Toprak Çiçek