Candar Can’ın açıklamaları şöyle: 

- Adaletli bir muhtarlık vizyonu sergilemek adına yola koyuldum

38 yaşında, üniversite mezunu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yetkili C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Bundan 10 ay önce Çay İlçesi Vakıf Mahallesi Muhtar Adayı olarak, farkındalık yaratmak, hizmette öncülük etmek, eşit, adaletli bir muhtarlık vizyonu sergilemek adına yola koyuldum.

- Öğrenci kardeşlerime çok önem veriyorum

Mahallemizde 700 erkek, 800 kadın olmak üzere toplamda 1500 seçmenimiz var. Mahalle yönetiminde insanlar eşit temsil edilsin diyerek ,sekiz azamızın dördünü kadın dördünü erkek olarak belirledim.10 aydır irtibat ofisimde komşularımıza her konuda yardımcı olabilmek için gayretle çalışmaktayım. Çünkü ben bu işi gerçekten çok ciddiye aldım. İnsanlara dokunabilmek, insanlara faydalı olabilmekten çok mutluluk duyuyor ve bundan keyif alıyorum. Özellikle genç kardeşlerim ve öğrenci kardeşlerime çok önem veriyorum.

-Maaşımın 7 bin lirası ile öğrencilere burs vereceğim

Geçtiğimiz günlerde katılmış olduğum bir programda canlı yayında söylemiş olduğum gibi; "Ben muhtarlığı 17 bin lira maaşı için falan istemiyorum, teveccüh görürde seçilirsem Muhtarlık maaşımın 7 bin lirasını her ay düzenli olarak 7 öğrenci kardeşime burs olarak vereceğim " bu sözümü buradan siz yani Afyon Postası aracılığıyla bir kez daha tekrarlamak istiyorum, ağzımdan çıkan her söz taahhüdümdür. Sözüm olsun. 

İYİ Partili Öztürk: Sandık başında 5 dakika düşünün, 5 yıl pişman olmayın İYİ Partili Öztürk: Sandık başında 5 dakika düşünün, 5 yıl pişman olmayın

- Muhtarlar sadece hizmetin yerine getirilmesinde köprü vazifesi görebilirler

Daha sayısız projelerim var. Dediğim gibi küçük ama faydalı projeler bunlar. İnsanların gözlerinin içine baka baka, yol yapacağız, köprü yapacağız, okul yapacağız dersek inandırıcılıktan uzak samimiyetsiz bir profil sergilemiş olurum. Muhtarlar sadece hizmetin yerine getirilmesinde köprü vazifesi görebilirler, şahsım adına kurumlar arasında en güzel köprü vazifesini göreceğime inancım sonsuzdur.

-Tüm adaylara başarılar dilerim

Sözlerime son vermeden önce, Biz küçük bir ilçede yaşıyoruz, hepimiz birbirimizi tanır, severiz, sayarız. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yarışacak olan tüm adaylara başarılar diliyorum. Önemli olan kalp kırmadan, kimseyi üzmeden, kişileri değil proje ve hedeflere doğru yönelen bir vizyonla bu yarışı tamamlayabilmektir.

-Sandığımız kadar önemli değiliz bu hayatta

Nelson Mandela'nın bir sözü var; "Ben asla kaybetmem ya kazanırım ya da öğrenirim" der. Eğer kazanamamışsam bir şeyler öğrenmişimdir bu öğrendiklerim benim ilerleyen yaşamımda yapacaklarımın sermayesi olacaktır. Çok da takılmamak lazım, sandığımız kadar önemli değiliz bu hayatta.

Kaynak: -Hanım Sündük’ün Haberi.