Afyonkarahisar'dan 4 sporcu, 29-31 Mayıs tarihleri arasında Romanya'da düzenlenecek olan Balkan Karate Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.

Kategorilere göre sporcuların başarıları ise şöyle oldu:
•⁠  ⁠2013 bayan kata kategorisinde Asel Sarıgül Türkiye ikincisi oldu.
•⁠  ⁠2012 bayan kata kategorisinde Ceylin Aksaray Türkiye birincisi oldu.
•⁠  ⁠2013 40kg kategorisinde Hasibe Gökbaş Türkiye birincisi oldu.
•⁠  ⁠2013 kategorisinde Nurbetül Aykın Türkiye ikincisi oldu.

Whatsapp Image 2024 02 05 At 13.46.39
Ayrıca, aynı müsabakada gerçekleşen Karate Gençlik Ligi milli takım seçmelerine katılan Zeynep Yurt, seçmeleri kazanarak 22-25 Şubat tarihleri arasında Dubai'de düzenlenecek olan müsabakada Türkiye'yi Dünya Gençlik Liginde temsil etmeye hak kazandı. 

Whatsapp Image 2024 02 05 At 13.46.39 (1)

Afyon'da Süper Amatör Lig'de gergin anlar yaşandı: Maça 15 dakika ara verildi Afyon'da Süper Amatör Lig'de gergin anlar yaşandı: Maça 15 dakika ara verildi

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporcuları ve antrenörlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Kasapoğlu, sporcuların Balkan Karate Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla ve gururla temsil edeceklerini söyledi. Ayrıca, sporcuların Karate Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'ndaki performanslarından ve Zeynep Yurt'un gençlik liginde Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Kasapoğlu, sporcuların çalışmalarına destek olacaklarını ve gelecekteki başarıları için ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek