Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB) Afyonkarahisar İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni, Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin hayat bulması ve yeni zanaatkarların yetişmesi amacıyla işletmelere 250 bin TL ye kadar destek verileceğini duyurdu.

KOSGEB Müdürü Ayşe Yeşim Çepni’nin açıklamaları şöyle:

YENİ DESTEK MODELİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy arasında imzalanan protokolle birlikte yeni bir destek modelini hayata geçirmiş bulunmaktayız.

250 BİN TL’YE KADAR DESTEK VAR

Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı ile; Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin hayat bulması, usta çırak ilişkisi ile yeni zanaatkarların yetişmesi amacıyla işletmelere 250 bin TL ye kadar destek verilecektir..

Beklenen oldu: Vali Yiğitbaşı ile dört il başkanı TEKNOFEST’e katıldı Beklenen oldu: Vali Yiğitbaşı ile dört il başkanı TEKNOFEST’e katıldı

KİMLER FAYDALANACAK

Başvuru Yapabilecek İşletmeler; Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Geleneksel, Kültürel veya Sanatsal Değeri olan kaybolmaya yüz tutmuş meslek kolları listesinde yer alan alanlarda faaliyet gösteren veya,Sahibine Kültür Bakanlığı tarafından Sanatçı Tanıtma Kartı verilen veya Sahibi yaşayan insan Hazineleri Ulusal Envanterinde yer alan işletmelerdir.

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN

Ön Başvuru 22 Temmuz 2022 tarihine kadar Kültür Bakanlığı- Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğüne yapılacak olup, ilgili Genel Müdürlük tarafınan Ön Başvurusu kabul edildiği duyurulan işletmeler 15 Ağustos 2022- 2 Eylül 2022 tarihleri arasında KOSGEB - KOBİ BİLGİ SİSTEMİ üzerinden başvuru yapacaklardır. Programa İlişkin görselimiz ve Çağrı metni ekte yer almakta olup, daha detaylı bilgi KOSGEB Afyonkarahisar Müdürlüğünden alınabilir.