TED Afyon Koleji'nde Renkli Edebi Kahramanlar Etkinliği TED Afyon Koleji'nde Renkli Edebi Kahramanlar Etkinliği

Serginin açılış törenine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Uşak Üniversitesi GSF Dekanı Prof. Dr. Mithat Yılmaz, AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Şerife Ebru Okuyucu ile birlikte her iki fakültenin dekan yardımcılarının yanı sıra öğretim elemanları ve Afyonkarahisarlı sanatseverler katıldı.

3 I M G 6312

GSF Dekan Vekili Okuyucu’nun katılımcıları selamlamasının ardından açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, “M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezimiz aracılığıyla üniversite olarak Afyonkarahisar’ın kültür ve sanat hayatına dokunmaya devam ediyoruz. Devam da edeceğiz. Bu merkezde hem akademisyenlerimizin hem öğrencilerimizin hem de fakültemizin dış paydaşları olan sanatçılarımızın eserlerini sergilemeye devam ediyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Üniversite olarak sadece bilgi üreten kurumlar değiliz. Aynı zamanda kültür ve sanat alanına dair üretimler yapıyoruz. Bunun da görsel boyutu var. Dolayısıyla burada açılan tüm sergilerin hem bizim açımızdan hem sanatseverler açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Üniversite olarak da bu faaliyetlere destek veriyoruz. Destek vermeye de devam edeceğiz” dedi.

8 I M G 6417

24 Mayıs'a kadar açık

Toplam 51 akademisyen sanatçının çeşitli teknikler ile ürettikleri Resim, Seramik, Özgün Baskı Resim, Heykel, Fotoğraf, Geleneksel Türk Sanatları, Video Art, Moda Tasarımı, Yerleştirme Sanatı anlatım dillerinden özgün eserleri bir araya getiren seçki, 24 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek. >>Başak Nakilcioğlu'nun Haberi.