Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği Bahar Şarkıları temalı konsere, Defterdar Mehmet AR, Defterdar Yardımcısı Hüseyin ZENGİN, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sadi ERKUNİ, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal YILDIZ, Akü Devlet Konservatuvar Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Emrah KALIN, Kocatepe Vergi Dairesi Müdürü Abdülmecit ULUTAŞ, Tınaztepe Vergi Dairesi Müdürü Eyüp YILMAZ, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan TANYERİ, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Milletvekili Burcu KÖKSAL, AKSAM Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı İbrahim ALİMOĞLU ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi seçilmeden bu kitabı okuyun Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi seçilmeden bu kitabı okuyun

Whatsapp Image 2024 03 10 At 12.12.27

Kim ne söyledi?

Aksam Türk Sanat Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni/Şef Yunus Emre Uğur tarafından hazırlanan konserde koro,Nihâvend, Uşşâk, Mâhur, Hicâz, Kürdîlihicâzkâr, Muhayyerkürdî, Kürdî ve Aşkefza makamlarından oluşan repertuvarında "Bir İlkbahar Sabahı Güneşle Uyandın mı Hiç, Aşkım Bahardı Ümitler Vardı, Bahar Pembe Beyaz Olur Güzeller Neşeli Olur, Bahar Çiçek Çiçek Gelince Güzel" isimli şarkıları icrâ ettiler. Konserin ilk solo eseri "Aşkımın  İlkbaharı İlk Heyecanım Benim" Hüseyin Tolga ŞAHİN tarafından seslendirildi. Solistlerden, Meral DURMAZ "Baharı Beklerken Ömrüm Kış Oldu", Mehlika BİLGİ KIRMACI "Ben Gamlı Hazan, Sense Bahar Dinle De Vazgeç", Selda MENGİ "Tadı Yok Sensiz Geçen Ne Baharın Ne Yazın", Kadir ELÇİ "Bir Bahar Akşamı Rastladım Size", Dilek ELMAS "İkinci Bahar", Tülin TAŞKIN "İlkbahara Bekle Beni Demiştin", Ahmet Hamdi SARIKAYA "O Beni Bir Bahar Akşamı Terkedip Gitti", Elif AYTEMUR "Baharı Bekleyen Kumrular Gibi", Mustafa SAVRUK&İsmail UBUZ "Mevsim Bahar Olunca" isimli birbirinden değerli Türk Müziği eserlerini icrâ ettiler.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 12.12.28 2

- Magusa Limanı duygulandırdı

Konserin en özel bölümünde ise sunucu Bengül AK’ın şu sözleri sanatseverlere duygu dolu anlar yaşattı. "Vatanımızda birbirinden şen baharlar yaşayabiliyorsak vatanı uğruna hayatlarının baharında canlarını feda edenlerin sayesindedir. Henüz 22 yaşında, çok sevdiği mesleği öğretmenliğinin 7.ayında ilk karne sevincinden hemen sonra koparılan bir can AYBÜKE ÖĞRETMEN ve Aybüke öğretmenle özdeşleşen “Magusa Limanı” isimli türkü AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun güzide seslerinden Cansu GÜNDOĞAN’ın icrası ile hayat buldu. Hemen her konserinde toplumsal duyarlılıkla ilgili mesaj veren AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun bu davranışı izleyenler tarafından duygu ve taktir ile karşılandı.

Tek bölümden oluşan konser, koro tarafından seslendirilen “Ömrümüzün Baharı Birlikte Geçsin..” şarkısı ile sona erdi. 

Whatsapp Image 2024 03 10 At 12.12.28

Köksal’dan Uğur’a çiçek 

Programın sonunda Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal YILDIZ, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederken AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni/Şefi Yunus Emre UĞUR’a teşekkür belgesi takdim etti. Ardından Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal Yunus Emre Uğur’a çiçek takdîm ederek tebrîk etti.