Afyonkarahisar ili Emirdağ ilçesi Kuruca köyü mülki sınırları içerisinde faaliyet gösteren Yusufoğlu Opet Petrol Ofisinde yaşandı. Geçtiğimiz gün gece yarısına yakın bir saatte 2 kişi petrol istasyonna geldi. İstasyondan 4.500 TL para çalan iki kişi Afyonkarahisar yönüne doğru kaçmaya başladı. Jandarma iki kişinin peşine düştü. Yapılan takip ile şüpheli iki kişi kıskıvrak yakalandı. 

-Afyon’a kaçarken yakalandılar

Yapılan kimlik sorgulamasında, araç sürücüsü M.A., araçta yolcu olarak bulunan şüphelinin ise H.Y. olduğu tespit edildi. Araçta yapılan aramada 4.500 TL para ele geçirildi. Ele geçirilen bu para petrol ofisi yetkililerine teslim edildi. 

Bursa’dan Afyon’u zehirlemeye geliyordu: ‘Dur’ ihtarına uymayıp bakın ne yaptı? Bursa’dan Afyon’u zehirlemeye geliyordu: ‘Dur’ ihtarına uymayıp bakın ne yaptı?

-Cezaevine gönderildi

Meydana gelen olayla ilgili adli tahkikata başlanılmış olup gözaltına alınan H.Y. isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmış, M.A. isimli şahıs ise tutuklanarak Bolvadin Kapalı T Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Kaynak: -Kudret Kuş'un Haberi.