Şehre geldiği günden bugüne dokunduğu her yeri bambaşka bir konuma taşıyan Vali Gökmen Çiçek, şimdi de Bayat ilçesinde mantar üretim projesini hayata geçiriyor.

İlçenin Genel Durumu Hakkında Bilgi Aldı

Programları kapsamında Bayat ilçesine giden Vali Gökmen Çiçek, Bayat Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Mehmet Anıl Çolak'tan ilçede eğitim, asayiş, sağlık ve spor alanlarında yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ardından Bayat Belediye Başkanlığına ziyarette bulunan Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Halilibrahim Bodur’dan ilçede yürüttüğü faaliyetler, bugüne dek yaptığı işler ve projeleri konusunda bilgiler aldı.

Derbent ve İmrallı’da Mantar Üretilecek

Programına Bayat ilçesine bağlı Derbent Köyü’nde devam eden Vali Gökmen Çiçek, vatandaşlarla bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi. Vali Çiçek, köyde istiridye mantarı üretilmesi planlanan alanda da incelemelerde bulunarak çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Vali Gökmen Çiçek’in bir diğer ziyareti İmrallı Köyü’ne oldu. Köy sakinleriyle bir araya gelen, taleplerini dinleyen Vali Çiçek, İmrallı’da da istiridye mantarı üretimi için tesis yapılacak alanda incelemelerde bulundu.

Kilim Diyarı Bayat İlçemiz Artık Mantar ile de Anılacak

Gün sonunda değerlendirmelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek: “Bayat ilçemiz mantar üretim merkezi oluyor. Bayat Kadın Kültür Kooperatifimizde başlayan istiridye mantarı üretimi köylerde de yapılacak. Bayat ilçemiz artık istiridye mantarıyla anılacak. Şuanda Derbent ve İmrallı olmak üzere 2 köyümüzde projeye başladık. Projemiz tüm hızıyla sürüyor. Kaymakamımız Mehmet Anıl Çolak ile Belediye Başkanı Halilibrahim Bodur’u tebrik ediyorum. İnşallah el birliği ile Bayat ilçemizde çok güzel işler başartacağız. Kilim diyarı Bayat ilçemiz artık mantar ile de anılacak” dedi.