Beklenen oldu. Afyon Postası bir kez daha erişim engeli ile karşı karşıya kaldı. 4 Ağustos 2023 günü “Afyon’da ‘sahte imzalı’ arazi satışı iddiası: Köylüler ayakta...” başlığı ile yayımladığımız haberimize erişim engeli getirildi. 

KÖYLÜLERİN İSYANI YER ALIYORDU

Söz konusu haberde, Afyonkarahisar’ın en değerli yerlerinden olan Afyon-Ankara yolu üzerinde bulunan Akcinliler Kaymak ve Zahireciler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’ne ait 73 bin metrekarelik arazinin “sahte imzalar” kullanılarak Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği(AFSİAD) Başkanı Kadir Sayın’a devredildiği iddiası yer alıyordu. Bazı kooperatif üyelerinin katılmadıkları toplantılarda kendi imzalarının taklit edilerek bu arsaların Sayın’a geçtiğini iddia etmiş ve duruma tepki göstermişti. Bu tepkiler ilgili haberde yer bulmuştu. 

KİŞİLİK HAKLARI İHLAL EDİLMİŞ

Afyonkarahisar 1. Sulh Ceza Hakimliği 85 bin defa okunan söz konusu habere AFSİAD Başkanı Kadir Sayın’ın talebi üzerine erişim engeli getirdi. Erişim engeli kararında Kadir Sayın’ın masumiyet karinesine aykırı olarak kişilik haklarının ihlal edildiği, bu haberin toplum nezdinde kendisini itibarsızlaştırdığı gerekçesi söz konusu kararda yer aldı. 

OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE

Söz konusu haberi mahkemenin aldığı karar nedeniyle yayından kaldırdığımızı tüm okuyucularımızın bilgisine ve takdirine sunuyoruz. Afyon Postası, patronsuz habercilik ile doğruları cesaretle dile getirmeye devam edecek.