23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Afyonkarahisar’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Veysel Eroğlu Spor Salonunda düzenlenen törene Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Garnizon Komutanı Numan Yöner, Belediye Başkanı Burcu Köksal, il protokolü, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Whatsapp Image 2024 04 23 At 13.11.04 (1)

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sünnetci, geleceğin teminatı çocuklara seslendi.

Sünnetci konuşmasında şunları söyledi; “Bugün ülkemizin her köşesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 104. yıldönümünü ve dünyada kutlanılan tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı büyük bir heyecanla kutluyoruz. Okullarımızdaki birbirinden güzel etkinliklerle her yıl büyük bir coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sevincini ve heyecanını paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Whatsapp Image 2024 04 23 At 13.11.04

- Sizler milletin en büyük zenginliği, umudusunuz

Sevgili çocuklar; Meclis’in açıldığı bu özel günü aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından sizlere bayram olarak edilmesi en büyük anlam taşımaktadır. Bu sizlere olan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi varlığınızın bizler için ne kadar olduğunun göstergesidir. Sizler milletimizin en büyük zenginliği ve umudusunuz.

- Türkiye Yüzyılına giden yolda yarınların Türkiye'si sizlerle aydınlık olacaktır

İnanıyorum ki; Türkiye Yüzyılına giden yolda yarınların Türkiye'si sizlerle aydınlık, sizlerle umutlu; sizlerle daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır. Sizlere düşen görev, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, bilime ve gelişen teknolojiye açık, ufku geniş, manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetişmenizdir. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır.

Meteoroloji uyardı: Afyon için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı Meteoroloji uyardı: Afyon için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı

Whatsapp Image 2024 04 23 At 13.11.04 (2)

- Bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış getirmesini temenni ediyorum

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu bayramı hediye eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun."

>>Kudret Kuş'un Haberi