AFSÜ Genç Kızılay, AFSÜ İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Topluluğu (İDESA), AFSÜ Hayvan Hakları Topluluğu, AFSÜ Tıbbi Aromatik Bitkiler Kulübü ve AFSÜ Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu (ÜniAk) üyesi ve gönüllü öğrenciler tarafından Filistin’e destek amacıyla kermes kuruldu.

Rektörlük A Blok fuayesinde açılan stantlar, öğrenciler ve personelin yoğun ilgisini gördü. Afyonkarahisar Kızılay Şube Başkanlığı, Afyonkarahisar Genç Kızılay ve Kızılay Kadın Kolları kermese katkı sağladı.

WhatsApp Image 2023-12-20 at 12.41.01

Elde edilen gelirin Filistin'e gönderileceği kermeste, öğrenciler ve personelin desteğiyle hazırlanan yiyecek, tatlı ve el işi ürünler satışa sunuldu. Ev yapımı organik ürünlerin de yer aldığı ve gün boyunca açık kalan stantlardan toplanan gelir, Filistin’e ulaştırılacak.

“Filistinli kardeşlerimiz için el ele verdik”

Genç Kızılay Üniversite Birim Başkanı Arda İlhan düzenlenen kermesle ilgili olarak; “Bu güzel organizasyonda genç topluluklarla bir araya gelerek Filistinli kardeşlerimiz için ele ele verdik. Elde edilen gelirlerimizin masum ve mazlum insanlara ulaştıracak olmak bir nebze de olsa bizleri çok mutlu etti. Kermesimize katılarak desteklerini esirgemeyen tüm üniversite personeline ve topluluklara teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

WhatsApp Image 2023-12-20 at 12.41.01 (1)

“Gönüllülük mağdur kalmış bir kesime yoğunlaşarak yanında olduğunu göstermektir”

Genç Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Özkara ise: “Gönüllülük bazen bireyin karşılık beklemeden, çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki insanların yaşam kalitesini artırmak adına yalnızca içinden gelerek ve doğru olduğuna inandığı adımları kimseden destek beklemeden içinde var olan gücü, karakteri ve duruşu ile toplumda mağdur kalmış bir kesime yoğunlaşarak yanında olduğunu göstermesidir. Bizlerde bu sebeple Filistin’de savaşın etkisi ile mağdur olmuş olan kardeşlerimize destek için bir araya gelerek bu güzel kermeste buluştuk. Kermesimizin ön hazırlık aşamasından sonuna kadar emek ve gayretle çalışan tüm topluluklarımızın her bir ferdine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP'li Köksal: Kimsenin hakkını kimseye yedirmem CHP'li Köksal: Kimsenin hakkını kimseye yedirmem

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek