-Afyon Postası’nın Haberi.

Gazeteci Hayati Kanat’ın gündeme getirdiği DMD isimli bir tür kas hastası olan 8 yaşındaki Ahmet için ümitler yeşerdi. Hindistan’da tedavisi olan hastalık için 17 bin dolar gerekiyordu. Ailenin imkanları el vermeyince yurt içinden ve yurt dışından vatandaşlar harekete geçti ve Ahmet için ihtiyaç olan para toparlandı. Sanatçı Haluk Levent’in de destek olduğu Ahmet, cumartesi günü Hindistan’a gidiyor.

HİNDİSTAN’A GİDİYORUZ

9 gün boyunca Hindistan’da tedavi edilecek olan Ahmet’in babası İsmail Bostan, şunları söyledi: “Benim oğlum bir tür kas hastası. Türkiye’de ve dünyada tedavisi yok. Çıkan haberlerle birlikte Hindistan’da bir tedavisi olduğunu öğrendik. Kesin sonuç vermiyor bir nebze tedavisinin olduğunu öğrendik. Ancak istenen paraya bizim durumumuz elverimiyordu. Allah razı olsun yurt içinden ve yurt dışında hayırsaverlerin desteği ile gerekli olan parayı toparladık. Nasip olursa cumartesi günü Hindistan’a gidiyoruz. Tedaviye başlıyoruz.”

18 YAŞINI GÖRMEZ DEDİLER

Bostan, orada ki tedavi süreci hakkında da konuşarak, “Oradaki tedavi şu. Kendi iliğini alıp tekrar enjekte ediyorlarmış. Ahmet’in hastalığını yavaşlatacağı söyleniyor. Eskişehir’de ki doktorlar 18 yaşını görmez dediler. 12’sinde yatalak olur, 18 yaşını göremez vefat eder dediler. Bizi asıl bu yıktı. Evladının gözünüzün önünde eriyip gitmesi çok acı. O günden sonra arayışlara başladık. En sonunda Hindistan’ı duyduk.” Dedi

6 AY SONRA TEKRAR GİDECEĞİZ

Hayırseverler tarafından toplanan para için teşekkür eden Bostan, “1’inci seansta 10 bin dolar 2’inci seans için 7 bin dolar gerekiyordu. Şu anda 16 bin dolar gibi bir para toplandı. Nasip olursa cumartesi günü Hindistan’a gidiyoruz. Orada 9 gün kalacağız. 6 ay sonra tekrar gideceğiz. 4 seans olabilir dediler. Ama 2 seans kesin almamız gerekiyor. Bizim için bir ümit oldu. Kesin çözüm değil ama artık ümitliyiz. Allah herkesten razı olsun. Hem bu cihanda hem diğer cihanda Allah onların yardımcıları olsun.” diye konuştu.