Dinar’da marabel hasadı başladı: 120 bin ton ürün bekleniyor Dinar’da marabel hasadı başladı: 120 bin ton ürün bekleniyor

Dinar ilçesinde belediyeye ait Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Geçici Rehabilitasyon Merkezinde çekilen ve adeta infial oluşturan görüntülere Zafer Partisi’den tepki geldi. İl Başkanı İl Başkanı Ahmet Bilal Öztürk konuyla ilgili şunları söyledi: 

Derinden üzüldük

Afyonkarahisar Dinar ilçe Belediyesine ait hayvan barınağından gelen görüntü ve ihbarlar bizi derinden üzmüştür. Afyonkarahisar Zafer Partisi il başkanlığı ve Dinar ilçe başkanlığı olarak sorumluların en kısa sürede cezalandırılması ve bir daha böyle vahim şeylerin yaşanmaması için durumun takipçisi olacağız.

Acımasızlıklar ve bakımsızlık…

Günümüzde, barınaklarda bulunan masum köpeklerin maruz kaldığı acımasızlıklar ve bakımsızlık, insanlığın vicdanını yaralayan bir gerçeklik haline gelmiştir. Bu canlılar, umut bekleyerek barınaklara sığınmışlardır, ancak burada kendilerini daha da kötü bir kaderin içinde bulmuşlardır. Bu trajik durum, sadece köpeklerin değil, aynı zamanda bu barınaklardan sorumlu olan kişilerin de vicdanını sorgulamamıza neden olmalıdır.

Sorumlular cezalandırılmalı

Sorumluların, bu acımasız koşullara neden olan bakımsızlık ve ihmallerinden dolayı cezalandırılması kaçınılmazdır. Bir barınağın yöneticileri, çalışanları ve her bir canlının refahından sorumlu olan herkes, bu durumun ciddiyetini anlamalı ve gerekli adımları atmalıdır. Hayvan haklarına saygı göstermek, onların yaşam haklarını korumak, bir toplumun insanlığını ölçen önemli bir kriterdir.

En önemli şey, insanların bilinçlenmesi

Yasal düzenlemeler, denetimler ve cezalar, barınaklarda yaşanan ihmallerin önüne geçmek ve sorumluları caydırmak adına etkili bir araç olabilir. Ancak en önemli şey, insanların bilinçlenmesi ve bu konuda duyarlılık oluşturulmasıdır. Bir toplumun kalitesi, zayıf ve savunmasız olanlara nasıl davrandığımızla ölçülür. Barınaklardaki köpeklerin bakımsızlığı ve ölümleriyle yüzleşmek, insanlığımızın sınırlarını sorgulamamıza neden olmalıdır.

-Elif Türkeşsiz’in Haberi. 

Editör: Elif Türkeşsiz