Geçtiğimiz gün Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek' e "Sahipata Spor Salonu'a neden Erbakan'ın adı veriliyor bir sporcunun adı verilemez miydi?" sorusu sorulmuştu. Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Fehmi Güray Çakır bu sorunun ardından bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama şu şekilde;

"Merhum Milli Görüş Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın Sahipata Mahallesinde bir spor kompleksine adının verilmesiyle ilgili olarak rahatsızlık duyanlar olmuş ve olacaktır da. Bu noktada soruyu yönelten arkadaşımız keşke hocamızın bu ülke ve Afyonkarahisar için neler yaptığını araştırmış olsaydı zaten böyle bir soru sormazdı.

Ahde vefa, Ahde vefaya gösterilir

Sayın Mehmet Zeybek Başkan bir incelik göstererek ahde vefa örneği sergilemiştir. Milli Görüş çizgisini sadece siyaset terimi gibi düşünmek büyük hata olur. Mehmet Başkan'ın geçmişine bakıldığında Milli Görüş geleneğinden geldiğini görebilirsiniz. İşte tam da bu noktada bizler ahde vefa örneği gösterdiği için Sayın Zeybek ve ekibine teşekkür ediyoruz. Unutulmamalıdır ki ahde vefa, ahde vefa edene gösterilir" dedi.

Afyon'da hekimlerden Filistin için 'Sessiz Yürüyüş' Afyon'da hekimlerden Filistin için 'Sessiz Yürüyüş'

>>Sılanur Kara'nın Haberi